Klimatyzator, który chłodzi i ogrzewa

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

denvi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 18 paź 2018, 9:08
Re: Klimatyzator, który chłodzi i ogrzewa

autor: denvi » 04 cze 2020, 10:52

juhas80 pisze:Szukałem tematów o ogrzewaniu klimatyzacją i natknąłem się na poniższy wątek.

Jestem na etapie budowy budynku biurowego 2-piętrowego (720m2 całość, po 240m2 na poziom), w tym momencie murowane są ściany.
Stanąłem na etapie doboru firmy, która wykona ogrzewanie i wentylację mechaniczną. W projekcie zastosowane było rozwiązanie podłączenia do ciepłowni, bo mamy taką możliwość.
Jednak pojawiają się od strony wykonawców sugestie zastosowania ogrzewania klimatyzacją plus fotowoltaika na dachu. Podobno będzie to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.
Nie do końca jestem do tego przekonany, ale jak czytam o tym, że klimatyzatory mają teraz wbudowane pompy ciepła to zaczynam rozważać takie rozwiązanie.

Czy w przypadku tego typu obiektu, nie mieszkania ogrzewanie klimatyzacją się sprawdzi?
Czy nie będzie problemu z ilością ciepła wewnątrz w zimie? W budynku będzie wentylacja z rekuperacją więc z tego co mi mówią, nie powinniśmy mieć dużych strat ciepła.

Bardzo dobre rozwiązanie. Zapewnia największą elestyczność. Zwłaszcza przy budowie pod wynajem i dopasowaniu przestrzeni do porzeb klienta. Nie ma problemów przy aranżacji przestrzeni, bo fancoile wiszą pod sufitem. Wystarczy obciąć lub przedłuzyć rurki, przewiesić jednostkę wewnetrzną i po sprawie. Z grzejnikami jest większy problem, bo trzeba pruć podłogę lub ściany, Tym bardziej z podłogówką. Tu własciwie nie ma możliwości dowolnej przebudowy czy dostawiania ścianek.
No i masz klimę i grzanie w jednym systemie.
Znajomy deweloper określił koszty grzania/chłodzenia 500m2 biura na ok. 1500-2000 zł/m-c (budynek 2000m2/4 kondygnacje). Bez fotowoltaiki.

ewacebula3
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:19
Re: Klimatyzator, który chłodzi i ogrzewa

autor: ewacebula3 » 04 cze 2020, 11:48

przy klimatyzatorach i urządzeniach energochłonnych warto pomyśleć o fotowoltaice

kam53
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2019, 11:40
Re: Klimatyzator, który chłodzi i ogrzewa

autor: kam53 » 05 cze 2020, 11:09

Jeśli chodzi o ogrzewanie np przy mocy klimatyzacji to warto odrazu zastanowić się nad fotowoltaiką. Pobór mocy klimatyzatora jest dość duży, warto zbilansować to energią elektryczną ze słońca. Rosnące ceny prądu bardzo szybko przekonały mnie do tego, aby zainwestować w fotowoltaikę. Ja polecam firmę Solartime zamontowali u mnie wszystko działa pracują na terenie calej Polski

kamilpytka08
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2020, 13:28
Re: Klimatyzator, który chłodzi i ogrzewa

autor: kamilpytka08 » 05 cze 2020, 12:13

ja u siebie też mam klimatyzatory i po pierwszym lecie zainwestowałem w fotowoltaike od zielonego volta i obecnie płacę tylko opłaty stałe


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów