Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

brygada102
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 26 paź 2012, 12:56
Re: zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: brygada102 » 16 sty 2019, 12:28

My używamy mini rolet bezinwazyjnych oraz firan. Bardzo ładnie się prezentuje całość, polecam!

glazurnik01
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2019, 11:22
Re: zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: glazurnik01 » 20 sty 2019, 11:27

osobiscie nie z wyboru a z konieczności nie mam ani rolet ani firan ani zaslon - mlody ma alergie i musialam wprowadzic minimalizm antykurzowy i mamy naklejki matujace na szyby

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: Złotowłosa » 14 lut 2019, 13:09

Przecież można połączyć rolety i żaluzje z firanami. Sama mieszkam w domu blisko ruchliwej ulicy i nie wyobrażam sobie mieć gołych okien bo każdy widziałby co robię w mieszkaniu. Mam w oknach rolety oraz firany. Okna są od południa, tak więc jest to dodatkowa ochrona od słońca.

Firany zamawiałam przez internet i zdecydowałam się na szycie ich na wymiar ( chcialam dopasować je do szerokości okna).

Podobają mi się proste, skromne wzory (szczególnie,ze meble mam nowoczesne) Jak tutaj:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 mar 2019, 10:32 przez Złotowłosa, łącznie zmieniany 1 raz.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: budowa876 » 19 lut 2019, 7:17

U nas i rolety i firany. Wiadomo - firany w dzień i tworzą ozdobę i trochę ograniczają widok, na to, co dzieje się w domu, a rolety na noc i kiedy jest już ciemno. Myślę, że takie rozwiązania stosuje się w wielu domach. Zastanawiam się teraz, gdzie kupię firanki do salonu bo zależy mi na czymś, co naprawdę będzie robiło fajny efekt.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019, 18:47 przez budowa876, łącznie zmieniany 1 raz.

Gibran4
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 03 paź 2018, 7:41
Re: zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: Gibran4 » 19 lut 2019, 7:30

Jak widać wybór jest niemały. Ciężko na coś konkretnego się zdecydować. Jeżeli jeszcze nie wiecie może zajrzyjcie do sklepu "Aga Bytom". Na pewno znajdziecie tam sporo inspiracji na zasłony okienne i inne akcesoria dekoracyjne na okna

Zosia76
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 08 paź 2018, 7:00
Re: Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: Zosia76 » 20 lut 2019, 9:33

Duży wybór modnych tekstyliów do domu masz w hurtowni Mir-tex24. Różne cuda tam mają, oststnio kupowalam materiał na poduszki dekoracyjne - wyszły bosko! :D

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: ArkadiuszKrol » 27 paź 2019, 8:53

Ja najbardziej lubię firany. Moim zdaniem wyglądają zdecydowanie najlepiej i świetnie prezentują się w eleganckich wnętrzach. Ja posiadam w domu poliestrowe firany z nadrukiem od firmy art-zaslony.pl i jestem z nich bardzo zadowolony.

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: Derryll » 23 kwie 2020, 21:53

Kilka miesięcy temu zamówiłem rolety od firmy bilof.pl. Posiadają ciekawy wygląd i bardzo dobre wykonanie. Doskonale również chronią pomieszczenie przed nasłonecznieniem. Sądzę, że jest to jedno z najlepszych i najtańszych rozwiązań.

Mareczek21
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 12 cze 2012, 9:02
Re: Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: Mareczek21 » 07 maja 2020, 22:23

Moim zdaniem najlepiej zdecydować się na rolety. Są ich jednak różne typy i tutaj to już kwestia gustu i tego, co się nam podoba. W Sosnowcu działa firma Sobimex. Jeśli jesteście z tych stron to polecam zwrócić się właśnie do nich bo mają szeroką ofertę i z pewnością każdy dopasuje idealne rolety czy też żaluzje do swoich okien.

Ewelina.K
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2020, 11:48
Re: Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: Ewelina.K » 04 cze 2020, 11:59

Ze swojego doświadczenia zdecydowanie polecam rolety. Obecnie na rynku jest szeroki wybór modeli w różnych kolorach, dzięki czemu spełniają swoje funkcje, a także są świetnym dodatkiem do wnętrz. Przy okazji jeśli jesteś z Warszawy lub okolic mogę zarekomendować Ci serwis okien z którego ja korzystałam, na ich stronie znajdziesz więcej informacji oraz ofertę. Daj znać na PW.

Grażyna80
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2018, 20:52
Re: Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: Grażyna80 » 21 wrz 2020, 22:44

Osobiście jestem fanką zasłon. W sypialni mam welwetowe zasłony i moim zdaniem wnętrze dzięki zasłoną nabiera uroku :)

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: emsti » 11 sty 2023, 14:54

U nas obecnie są zasłony w całym mieszkaniu. I rozwiązanie się sprawdza. Polecam zawieszenie na szynie sufitowej z żabkami. Bardzo łatwo i wygodnie się je przesuwa. Mamy zaciemniające, dzięki temu wieczorem jest pelna prywatność.

Zasłony kupowane w sieci, co serdecznie polecam: sklep.voppi.eu

W sklepach takich można znaleźc promocje 2 razy lepsze niż w sklepach stacjonarnych.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2023, 12:40 przez emsti, łącznie zmieniany 1 raz.

Sparkly
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2023, 9:50
Re: Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: Sparkly » 30 sty 2023, 10:02

A co powiesz na trochę mniej typową propozycję, jaką są żaluzje pionowe? Ja generalnie bardzo długo myślałam, że postawię na coś klasycznego - rolety albo zwykłe żaluzje. Osobiście połączenie zasłon i jakoś okiennych osłon w ogóle mi się nie podobało. Świetne propozycje znalazłam na Screensun.pl. Mają naprawdę ogrom różnych wzorów i systemów do wyboru. Koniecznie zerknij sobie na żaluzje pionowe-screensun.pl! Wybrałam dla siebie z ich oferty właśnie żaluzje pionowe w pięknym jasnym odcieniu. Świetnie się prezentują w salonie na drzwiach balkonowych. Śmiało mogą zastępować nawet zasłony (przynajmniej dla mnie). Łatwe w obsłudze, nie ma problemu z czyszczeniem a wyglądają pięknie! Możesz sobie sama dopasować odcienie i szerokość lameli, dopasować do wnętrza, co tylko zechcesz. Polecam!

tamara02
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2023, 10:30
Re: Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: tamara02 » 18 kwie 2023, 13:49

Ja preferuję żaluzje, swoje zamawiałam z tej strony beluno.pl i jestem zadowolona:)

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Zasłony, firany czy rolety i żaluzje ?

autor: martan » 18 maja 2023, 9:18

Cześć, chcę kupić nowe zasłony/firanki do mieszkania. Podobają mi się takie jak na zdjęciach. Czy ktoś podpowie, gdzie szukać, jaki materiał się dobrze sprawdza przy "żabkach". Nie zależy mi na tym, żeby zaciemnić mieszkanie, mam od tego rolety zewnętrzne. Chcę dodać trochę elegancji ;)
https://sklep.voppi.eu/kategoria/zaslony/

Co o nich sądzicie?
Obrazek
http://www.forumbudowlane.pl/


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów