Wentylacja w kuchni z gazem ziemnym

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
brucecy92
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2020, 9:02
Wentylacja w kuchni z gazem ziemnym

autor: brucecy92 » 03 cze 2020, 9:17

Obecnie mam w kuchni kuchenkę gazowa podłaczona do butli gazowej stojacej na zewnatrz, w najbliższym czasie chcę przejść na gaz ziemny i zaczęłam gromadzić potrzebne dokumenty. Dostałam opinię kominiarka stwierdzajaca, że w mojej kuchni nie mogę w ogóle mieć kuchenki gazowej, bo nie ma w niej wentylacji :/ Wentylacja jest poprowadzona obecnie przez kratkę w ścianie i odprowadzeniem przez rurę przez poddasze do dachu, gdzie jest dachówka ze specjalnym wytłoczeniem odprowadzajacym powietrze (mam nadzieje, że zrozumiale to wytłumaczyłam) i tak samo poprowadzone jest odprowadzenie z okapu kuchennego. Czy faktycznie taka wentylacja jest niewystarczajaca? Jako zalecenie mam przejście na indukcje lub dobudowanie przewodu kominowego zgodnie z polska norma.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Wentylacja w kuchni z gazem ziemnym

autor: szari » 03 cze 2020, 9:51

Zrób sobie wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperację) i nie będziesz musiał stawiać kominów. Jednak indukcja to o wiele lepszy pomysł niż gaz
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów