Pompa ciepła, problem

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

popeye-p1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2020, 7:42
Pompa ciepła, problem

autor: popeye-p1 » 30 maja 2020, 7:44

Witam wszystkich. Mam Na imię Darek.
Planuję zamontować PC P-W. W związku z ty, że dostałem kilka ofert rozbieżnych 100% czyli od 8 do 16kw najpierw zlecę obliczenia OZC... ale do rzeczy.
W chwili obecnej w sezonie nie grzewczym CWU grzeję https://agaterm.pl/pompy-ciepla-cwu/1397-pompa-ciepla-do-cwu-de-dietrich-kaliko-twh-300eh-3661238496897.html  , sprzęt kupiłem dwa lata temu tak, że pracuje już 3 rok. Jestem bardzo zadowolony, wygoda i koszty.
Czy ktoś ma pojęcie, doświadczenie lub pomysł jak wykorzystać to urządzenie po zamontowaniu pompy ciepła? Wydaje mi się że mało sensowne jest aby pracowały dwie pompy ciepła ale czy np jako zbiornik na cwu mogło by to służyć? Zbiornik swoje kosztuje a Kaliko nie łatwo sprzedać. Bez sensu żeby stało i się kurzyło.

Druga sprawa, czy są na forum może osoby użytkujące PC De dietrich? Jeśli tak to poproszę o jakieś opinie, wrażenia i doświadczenia z tą marką. Mam możliwość mieć taką pompę taniej o jakieś 20%. Niestety niewiele informacji w sieci na ich temat. 

Dzięki za pomoc Darek

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pompa ciepła, problem

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 maja 2020, 11:17

Pomijam już kwestię, że ogrzewanie wody pompą ciepła, do ogrzewania domu to kompletny bezsens, tracimy na COP i na komforcie, ale łączenie ogrzewania wody i ogrzewania domu w jednym urządzeniu, jest kolejnym nieporozumieniem.

Efektywność PC zależy od różnicy temperatur pomiędzy dolnym a górnym źródłem, pompa ciepła do ogrzewania domu, pracuje na znacznie niższych parametrach niż ta do grzania wody. W dobrych pompach do grzania domu, nie instaluje się grzałek elektrycznych, a w pompach ciepła do cwu takie grzałki są konieczne.
HVAC - najtańszy komfort.

popeye-p1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2020, 7:42
Re: Pompa ciepła, problem

autor: popeye-p1 » 30 maja 2020, 12:57

Kwestie porozumienia i nie porozumienia zostawmy. Pytałem o co innego.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pompa ciepła, problem

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 31 maja 2020, 0:26

popeye-p1 pisze:Kwestie porozumienia i nie porozumienia zostawmy. Pytałem o co innego.

napisałem, by ostrzec, bo nawet w XXI wieku są naciągacze co wciskają pompy ciepła, które najpierw grzeją wodę potem dom.
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Pompa ciepła, problem

autor: szari » 31 maja 2020, 13:44

Tomcio pompa wciska wszystkim klimatyację aby pomarzli jak om marznie w bloku bez ogrzewania.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Grapeshot [Crawler] i 197 gości

Gotowe projekty domów