Elektryczne ogrzewanie podłogowe - czy może zastąpić tradycyjne piece / kaloryfery??

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

joannazem
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:31
Elektryczne ogrzewanie podłogowe - czy może zastąpić tradycyjne piece / kaloryfery??

autor: joannazem » 23 maja 2019, 17:53

Witam serdecznie,
Czy można zastosować maty grzejne elektryczne jako jedyne źródło ciepła w mieszkaniu/pokoju i będzie ono w stanie zastępić piec lub kaloryfery?

Jest to malutka kawalerka powstała chyba z podziału jednego wielkiego mieszkania.
Ostatnie piętro kamienicy, sufity 3,30 m. Łazienka 4 m2 + pokój z aneksem 14m2.

W tej chwili ogrzewana piecem kaflowym na węgiel. Chcę go wywalić i zyskać miejsce na i tak bardzo małej powierzchni, oraz zależy mi na bezobsługowośći (latanie codziennie na 3 piętro z wiaderkami z węglem nie wchodzi w grę).

Policzyłam, że powierzchnia maty grzejnejw pokoju wyniosłaby 11 m2 (pozostała powierzchnia zasłonięta będzie przez meble) , łazienki na ten moment nie planuję remontować, więc będzie tam tylko grzejnik na wtyczkę.

Czy taka instalacja da radę zimą? Wszystkie opinie jakie znalzłam pochodzą od osób, które zainstalowały sobie podłogówkę elektryczną dla efektu "ciepłych stóp". Ale może znajdzie się ktoś, kto rozwieje moje wątpliwości czy takie rozwiązanie może służyć za jadyne ogrzewanie?

Boję się 2 rzeczy:
1. Zimą nie będę w stanie dogrzać pokoju.
2. Żeby było dostatecznie ciepło w pokoju, trzeba będzie ustawić bardzo wysoką temperaturę, która będzie parzyć w stopy :P

Z góry dzięuję za pomoc. :)

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Elektryczne ogrzewanie podłogowe - czy może zastąpić tradycyjne piece / kaloryfery??

autor: Enerbau » 08 cze 2019, 22:47

W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem będzie ogrzewanie za pomocą promienników podczerwieni. Odpowiednio dobrana moc do tego mieszkania, pozwoli na zastąpienie pieca, ogrzewaniem elektrycznym.

bomba99
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 09 sty 2018, 18:21
Re: Elektryczne ogrzewanie podłogowe - czy może zastąpić tradycyjne piece / kaloryfery??

autor: bomba99 » 20 cze 2019, 11:31

Jeśli decydujecie się na ogrzewanie podłogowe, które swoją drogą jest bardzo praktyczne, to warto sobie zerknąć na stronę Home Uponor . Nie da się ukryć, że ich propozycja jest bardzo ciekawa, bo są w stanie zorganizować fachową ekipę instalacyjną - a to prawdziwy skarb! Poza tym, z doświadczenia już wiem że lato jest najlepszym okresem na tego typu remonty i prace budowlane, z tego względu że woda nie krąży w instalacjach grzewczych, jak to jest w przypadku jesieni/zimy.

mariano-1991
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 02 kwie 2019, 6:25
Re: Elektryczne ogrzewanie podłogowe - czy może zastąpić tradycyjne piece / kaloryfery??

autor: mariano-1991 » 26 cze 2019, 6:33

Ja mam u siebie maty podłogowe warmteca i dają radę tylko trzeba je odpowiednio dobrać --> https://wentsystem.com/pol_m_Ogrzewanie ... -1507.html do malego mieszkania uwazam ze calkiem niezle sie nadaja ciekawa alternatywa

denvi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 18 paź 2018, 9:08
Re: Elektryczne ogrzewanie podłogowe - czy może zastąpić tradycyjne piece / kaloryfery??

autor: denvi » 26 cze 2019, 8:09

joannazem zerknij na maty DEVIDRY. Masz małe mieszkanko, które jeszcze zastawisz meblami, więc raczej opcja 100W/m2 (jest jeszcze 55W, ale to raczej dla "ciepłych stóp", jako ogrzewanie uzupełniające.) Są to "kable w piance". Łatwy montaż na szybkozłączki, dodatkowo maty zastepują pianki stosowane pod panele lub wykładziny. Nie są najtańsze, ale przy tym metrażu nie powinny Cię zrujnować.

palisandra12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 06 kwie 2018, 8:27
Re: Elektryczne ogrzewanie podłogowe - czy może zastąpić tradycyjne piece / kaloryfery??

autor: palisandra12 » 29 maja 2020, 15:31

Wybór odpowiedniego ogrzewania to nie lada wyzwanie, dlatego decydując się na to - postawcie koniecznie na sprawdzone firmy. Od siebie mogę zarekomendować Uponor. Korzystaliśmy z ich oferty, po poleceniu znajomych i powiem szczerze, że spisali się na medal.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 22 gości

Gotowe projekty domów