Nazdzór budowlany - skarga (dżwig nad placem zabaw)

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
cecylia8801
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2020, 10:59
Nazdzór budowlany - skarga (dżwig nad placem zabaw)

autor: cecylia8801 » 13 kwie 2020, 11:15

Dzień dobry,

Na sąsiadującej działce parę miesięcy temu rozpoczęła się budowa gdzie postawiono 4 żurawie, z czego 2 żurawie nachodzą na siebie. Z uwagi na ten fakt cały dzień przenoszony jest ładunek (pręty, płyty etc. ważące setki kg) poza terenem budowy, nad miejscem zabawy dzieci !
Zgłosiłam ten fakt do powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego w styczniu i nie dostałam żadnej odpowiedzi. 2 tygodnie temu wysłałam e-maila ponaglającego dając w CC Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Otrzymałam odpowiedź z Głównego Nadzoru i sprawa zostanie rozpatrzona przez Kraków. Po paru dniach otrzymałam odpowiedź z powiatowego inspektoratu iż przeprowadzone zostały 2 inspekcje (pierwsza w styczniu, druga parę dni temu), i że inspekcja nie stwierdziła pracy dźwigu poza terenem budowy !!! Dodatkowo na pouczono mnie, iż wykonawca zapewnił światła sygnalizacyjne dla operatora dźwigu, ograniczające zakres pracy dźwigu z ładunkiem.

Do mojego zgłoszenia dołączyłam dokumentacje fotograficzną oraz wideo na którym sprzęt przenoszony jest nad głowami ludzi, poza terenem budowy.

Dodatkowo (mały priorytet) dopisałam iż prace trwają codziennie od 6-22, natomiast pomiędzy 22-6 zostaje 2ch pracowników którzy szlifują wylany beton (przynajmniej 2 razy w tygodniu). Odpisano mi że roboty budowlane prowadzone są w godzinach 8:00 – 18:00, okresowo do 20:00 w czasie ciągłego betonowania. Czyli ignorancja po raz drugi...

Rozumiem, że teraz z powodu korona-wirusa i tak siedzę w domu z dziećmi, ale od rozpoczęcia budowy żaden z mieszkańców nie bawi się z dziećmi na placu z uwagi na ciągle przenoszony ładunek.

Nie chce insynuować żadnych koneksji, zależności- ale moja skarga w imieniu mieszkańców została całkowicie zignorowana. Proszę o informację co zrobić, gdzie napisać ?

pawel_188
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2020, 13:09
Re: Nazdzór budowlany - skarga (dżwig nad placem zabaw)

autor: pawel_188 » 20 maja 2020, 7:50

Ale to jest bardziej sprawa PIP (Państwowej Inspekcji Pracy) a nie nadzoru budowlanego. Nadzór zajmuje się zgodnością prowadzonych robót, a inspekcja pracy przede wszystkim BHP. Dlatego koniecznie zdjęcia z naruszeniami wraz z wnioskiem wysłać do PIPu :)


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 47 gości

Gotowe projekty domów