Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Nagiet17
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 kwie 2020, 9:40
Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

autor: Nagiet17 » 08 kwie 2020, 10:04

Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaicznej z paneli słonecznych i tak szukam powoli informacji na ten temat, zastanawiam się jakie ewentualnie sprzęty wybrać, gdzie kupić. Jak ktoś z Was ma sprawdzoną firmę, która robi takie instalacje to dajcie namiar, chętnie skorzystam z takich podpowiedzi i sięgnę po takie rozwiązania, które będą sprawdzone i na dobrym poziomie technicznym.

Szydlak
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 13 maja 2020, 12:52
Re: Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

autor: Szydlak » 14 maja 2020, 13:09

Ja tez długo szukałem dla siebie sensowngo źródła zaopatrzenia i ostatecznie kupowałem panele słoneczne w sklepie który polecił mi znajomy. Bardzo fajna oferta. Sklep się specjalizuje w tematyce energii odnawialnej … więc faktycznie maja bardzo duży wybór sprzętu, można wybrać dla siebie ciekawe propozycje (adres mogę podać na PW).

Mikolaj11
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 13 wrz 2017, 7:00
Re: Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

autor: Mikolaj11 » 18 maja 2020, 9:05

Nam panele montowała firma Eco Voltaika. Wybraliśmy ja, bo robili wcześniej panele u sąsiadów i poszło im wszystko bardzo sprawnie. Firma zajmuje się wszystkim co związane z montażem paneli, czyli robi projekt, przygotowuje potrzebna dokumentacją, zgłasza instalację w Zakładzie Energetyki, pomaga uzyskać dotacje (jeśli są - a obecnie są dostępne), a także daje narzędzia do monitorowania pracy całej instalacji. Na ich stronie możecie się zapoznać z ich ofertą i zobaczyć ich realizacje.

darek_89
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2020, 10:59
Re: Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

autor: darek_89 » 27 lip 2020, 11:18

Serdecznie polecam, posiadam własną od kilku lat i nie żałuję!

Maciejgdyn
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2020, 11:47
Re: Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

autor: Maciejgdyn » 29 lip 2020, 11:23

Wahałem się aczkolwiek była to dobra decyzja. Latem nadwyżki prądu sprzedaję po zawyżonych cenach, a zimą płacę 40% tego co wcześniej

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

autor: szari » 29 lip 2020, 19:06

Maciejgdyn pisze:Wahałem się aczkolwiek była to dobra decyzja. Latem nadwyżki prądu sprzedaję po zawyżonych cenach, a zimą płacę 40% tego co wcześniej

Boże jaki **** on nawet nie wie jak PV działa. On coś sprzedaje (a masz działalność gospodarczą) zimą płacisz 40% tego co wcześniej to [...] dobierał Ci instalację
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Romano75
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwie 2020, 12:33
Re: Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

autor: Romano75 » 31 lip 2020, 15:25

sam jak robisz to ryzykujesz trzeba sie znac co nieco moze leepiej wziac jakas firma i miec spokoj

adam.watly1
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:06
Re: Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

autor: adam.watly1 » 31 lip 2020, 15:37

w Polsce jest takie przekonanie że każdy jest od wszystkiego dobry.. Dać prace specjalistą i to takim, którzy są minimum 3-4 lata na rynku, żeby później nie było niespodzianek :)

paluszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:24
Re: Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

autor: paluszek » 04 sie 2020, 16:20

Sprawdź pv projekt - zespół stawia przede wszystkim na jakość.

dan1185
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2020, 19:06
Re: Zastanawiam się nad wykonaniem własnej instalacji fotowoltaiczne

autor: dan1185 » 16 sie 2020, 19:15

Witam mam pytanie robię sam instalację fotowoltaiczną chodzi mi o papiery kto może mi to wszystko podstęplować czy elektryk ma takie uprawnienia proszę o pomoc


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów