Oświetlenie kuchni i salon

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jolkabukowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2020, 11:02
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: jolkabukowa » 04 mar 2020, 9:14

Oświetlenie to tak naprawdę sprawa bardzo indywidualna i każdy lubi co innego. U mnie, np w sypialni świetnie sprawdzają się lampy podłogowe i spoty na suficie, zaś znajomi z takiego samego rozwiązania nie są są specjalnie zadowoleni i będą wymieniać na lampę sufitową i kinkiety nad łóżkiem. W kwestii sklepów w tym momencie w internecie jest tego mnóstwo. Ja akurat wybrałam mlamp.pl i polecam każdemu. Z tego co pamiętam lampy dostałam szybciej niż był przewidywany czas, więc czekały na zakończenie frontu robót :)

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: malaka » 30 mar 2020, 11:25

W przypadku kuchni chyba najlepszym rozwiązaniem są oprawy sufitowe. To praktyczny, nowoczesny wybór.

tpik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:00
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: tpik » 31 mar 2020, 13:25

Wczoraj dostałem lampy Obrazek i jesteśmy z żoną zachwyceni. Trochę klasyczne, ale może komuś też się spodobają.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: lideropinii » 17 maja 2020, 19:49

Nie jest to lampa, która pasuje do każdego stylu co prawda, ale przy klasyce sprawdzi się jak najbardziej.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: Domores » 17 maja 2020, 22:03

Kuchnia i salon to miejsca gdzie najczęściej przebywamy. Warto już na etapie planowania przygotować sobie projekt oświetlenia nawet taki w głowie. Pozwoli to nam dokładnie rozplanować wyłączniki i poprowadzenie kabli które później schowamy. Trzeba pamiętać o doświetleniu blatu przy którym będą przygotowywane potrawy. Warto zajrzeć do artykułu w którym ciekawie jest opisane oświetlenie w kuchni http://www.e-mieszkanie.pl/a/oswietleni ... -7706.html

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: lideropinii » 14 cze 2020, 11:33

Zgadza się, planowanie i projektowanie całości już na wstępnym etapie jest bardzo ważna kwestią.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

AdamJas
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2020, 10:18
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: AdamJas » 16 cze 2020, 10:37

Niedawno skończył się remont w moim mieszkaniu. Kuchnię mam połączoną z salonem i dosyć sporą, ale problem był taki, że mimo sporej powierzchni pomieszczenie nie było zbyt jasne. Projektantka wymyśliła aby zamontować na suficie lampę ledową CoeLux i to było świetne rozwiązanie. Lampa wygląda jak okno i daje światło zbliżone do naturalnego także wygląda rewelacyjnie. Dla zainteresowanych: możecie znaleźć takie lampy na polight.me

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: lideropinii » 07 lip 2020, 11:57

Przy dużej powierzchni lepiej sprawdzi się oświetlenie punktowe, na przykład w formie oświetlenia tubowego.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: Złotowłosa » 30 lip 2020, 10:08

Zastanawiam się nad kupieniem lamp typu klosze szklane z żarówką ozdobą w środku. Tylko martwi mnie praktyczność tego rozwiazania.... https://www.elampy.pl/wiszace/7138-lamp ... -3405.html Moje pytanie jest, jak wam się to sprawuje, czyści i jak daje światło? Wiem, że na pewno głównie zależy to od mocy wsadzonej tam żarówki? Chętnie zobaczę wasze zdjęcia jeżeli macie, bo nie jestem pewna czy będą u mnie pasować do mojego pokoju z aneksem. Oczywiśćie będe zamawiała w sieci, bo szukałam w sklepach w okolicy oraz nie widziałam takiego rozwiązania. No chyba, ze ktos ma info, gdzie coś takiego jest.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2020, 13:46 przez Złotowłosa, łącznie zmieniany 1 raz.

MariuszMarcz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 17 cze 2020, 10:55
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: MariuszMarcz » 04 sie 2020, 10:04

AdamJas pisze:Niedawno skończył się remont w moim mieszkaniu. Kuchnię mam połączoną z salonem i dosyć sporą, ale problem był taki, że mimo sporej powierzchni pomieszczenie nie było zbyt jasne. Projektantka wymyśliła aby zamontować na suficie lampę ledową CoeLux i to było świetne rozwiązanie. Lampa wygląda jak okno i daje światło zbliżone do naturalnego także wygląda rewelacyjnie. Dla zainteresowanych: możecie znaleźć takie lampy na polight.me


Zgadzam się lampa coelux jest świetnym rozwiązaniem i jest niesamowicie nowoczesna

meksi
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2020, 21:02
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: meksi » 27 sie 2020, 21:29

Zdecydowanie polecam do kuchni plafon na sufit i taśmy led pod szafki kuchenne do oświetlenia blatu. Moc jak największa, zawsze można ściemnić, tylko trzeba spytać, czy dana lampa ma taką funkcję.
Odradzam w kuchni piloty i smartfony do sterowania, to mało praktyczne w tym pomieszczeniu.
Warto spojrzeć na nowoczesne rozwiązania, ceny normalne.
No i barwa światła - jak jest biało i czarno, to naturalny biały, jak jest trochę cieplej kolorystycznie, szarości to według mnie biały ciepły.

Klimecki88
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 28 sty 2021, 14:51
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: Klimecki88 » 31 mar 2021, 7:32

Możesz lampy u nich przeglądać sollux na apce, jak się prezentują w konkretnym pomieszczeniu. Wystarczy w prosty sposób zeskanować kod i tyle. Sprawdziło się u mnie przy remoncie. Mam od nich żyrandol, trzy kinkiety, w tym jeden nawet do kuchni sobie wstawiłem, lampę stojącą w gabinecie. Zdaje się rabat na pierwsze zakupy, ale musisz już samodzielnie potwierdzić. Jak coś to zamówisz nawet przez nich fachowca do montażu droższych lamp. 24 miesiące gwarancji, więc paragon zachowaj, albo fakturę.

Agata1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 kwie 2021, 9:07
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: Agata1234 » 27 kwie 2021, 9:11

Ja bym proponowała szynoprzewody, dają mnóstwo możliwości, 3-fazowe pozwolą nawet na zawieszenie lampy wiszącej, lub dowolne zmiany gdy zmieni się koncepcja. No i nie trzeba przewidywać ilości opraw, w każdej chwili można dołożyć następne.

Kazikdobry
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2019, 14:07
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: Kazikdobry » 12 sty 2022, 12:32

Bobbyy82 pisze:Moim zdaniem dobrze byłoby też zainwestować w jakiej fajne oświetlenie szafek kuchennych.


To jest dobra podpowiedź - podświetlone szafki świetnie się prezentują!

Awatar użytkownika
MaCzeR
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 14 sty 2019, 14:26
Re: Oświetlenie kuchni i salon

autor: MaCzeR » 20 sty 2022, 14:09

Projektując oświetlenie i elektrykę w kuchni należy pamiętać o tym, że światło powinno być przede wszystkim funkcjonalne, a gniazdka muszą współpracować z umiejscowieniem przyrządów kuchennych.


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów