Budowa domu etapami, tak czy nie ?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

TomekJK
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:15
Budowa domu etapami, tak czy nie ?

autor: TomekJK » 17 maja 2020, 16:30

Witam

Od jakiegoś czasu rozmyślam nad budową domu.
Nurtuje mnie kilka rzeczy o których chciałbym popisać.

Załóżmy że mam już działkę budowlaną oraz wybrany projekt.

Przykładowo: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-4-ma81221b2fdcda


1.Przyjmijmy kwotę podaną na stronie że stan surowy zamknięty w/w projektu to 180 900zł
Pytanie moje brzmi, jaki byłby koszt doprowadzenia do stanu deweloperskiego(robocizna + materiał - firma)? Oczywiście szacunkowo biorąc pod uwagę wasze doświadczenie, raczej chodzi mi o dany % zł niż konkretnie kwotę.

2.Dodatkowo, po zakupie ziemi oraz projektu, do czasu z ruszeniem samej budowy jakie mogę ponieść koszty związane z "przygotowaniem" do budowy ?

3. Czy budowa domu etapami ma jakikolwiek sens?
Obecnie mieszkam w mieszkaniu i jestem w stanie kupić za gotówkę ziemię oraz +/- zostanie mi z 60/70 tyś zł bez brania dodatkowego kredytu.

4. Ile realnie trwa budowa domu? Spotkałem się z różnymi wersjami od 6mc do 2 lat

Jeśli za mało szczegółów, chętnie odpowiem na pytania.

Liczę że pomożecie mi w temacie i razem zbudujemy mój dom :-)

irenaciesniewska
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2021, 7:54
Re: Budowa domu etapami, tak czy nie ?

autor: irenaciesniewska » 04 paź 2021, 9:36

Atrakcyjnie cenowo wychodzi budowa domu szkieletowego. Nic Cię nie obchodzi, gotowe moduły przyjeżdżają na działkę na działkę i są montowane. Nawet jak pogoda nie sprzyja. No i nie ma opóźnień. Warto sobie poczytać od czego zacząć.

3. Czy budowa domu etapami ma jakikolwiek sens?
Wg mnie ma. Dom szkieletowy powstaje na produkcji, potem jest przewożony na miejsce budowy. Płacisz za konkretny etap. Z dalszym możesz już sobie robić w swoim tempie zgodnie z funduszami.

4. Ile realnie trwa budowa domu? Spokojnie w rok się zmieścisz, a nawet szybciej od projektu do stanu surowego.

Ja polecam firmę Domy z Natury. Budują w całej Polsce, w dodatku ekologicznie. Naturalne materiały budowlane to przyszłość.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów