Kwaśne, zatęchłe powietrze w jednym z pokoi

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
janek1926
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2019, 23:36
Kwaśne, zatęchłe powietrze w jednym z pokoi

autor: janek1926 » 09 maja 2020, 20:18

Od jakiegoś czasu próbuję zdiagnozować przyczynę kwaśnego zatęchłego zapachu który występuje tylko w jednym z pomieszczeń w mieszkaniu. Mieszkam w ceglanym bloku z lat 50', na ostaniej kondygnacji. W mieszkaniu nie było problemów z wentylacją czy wilgocią, wilgotność 30%-50%. Mieszkam tutaj 2 lata, zapach czuję od prawie roku. Nie jestem wstanie wywąchać źródła.

Poprzedni właściciel odmalował ten pokój przeterminowaną farbą (o dwa lata, lateksowy beckers). Czy takie odmalowanie może skutkować, dopiero po roku, nieprzyjemnym zapachem?

Innym moim typem jest coś pod parkietem, który jest w dobym stanie, ale raz czy dwa coś się na niego wylało (np. jakiś napój gazowany). Pod spodem jest płyta OSB i oryginalne deski na legarach. Czy gdyby to było coś pod parkietem to nie powinno się to dać wywąchać?

Ostatnim moim typem jest strop. Odwiedziłem stropodach, powietrze jest tam faktycznie zatęchłe i trochę śmierdzi ale to trochę inny zapach. Czy to możliwe, że zapach z dachu przechodzi do mieszkania?

Dzięki za wszelkie wskazówki. Bardzo chętnie przyjmę też polecenia fachowców którzy, oczywiście odpłatnie, zechcieliby obejrzeć problem na miejscu w Krakowie.

Luizjana
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2020, 18:51
Re: Kwaśne, zatęchłe powietrze w jednym z pokoi

autor: Luizjana » 13 maja 2020, 17:43

Z pewnością ważna jest odpowiednia izolacja a pokoje warto wietrzyć. Myslę ,że w sieci jest wiele takich pomocnych porad jak sobie z tym poradzić. Ja mogę od siebie dodać że warto zerknąć na ten klimator od Adler. On oczyszcza powietrze i ochładza,dzięki czemu pozbędziesz się przykrego zapachu w domu. To niewielki sprzęt ale bardzo skuteczny :)

janek1926
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2019, 23:36
Re: Kwaśne, zatęchłe powietrze w jednym z pokoi

autor: janek1926 » 16 maja 2020, 15:37

@Luizjana dziękuję za to nic nie wnoszące lokowanie produktu


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów