Ocieplenie kamienicy wielorodzinnej z 1940 roku

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

challenger5
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2020, 17:58
Ocieplenie kamienicy wielorodzinnej z 1940 roku

autor: challenger5 » 06 maja 2020, 18:20

Witam
Jestem właścicielem kamienicy z 1940 r. Przymierzam się do ocieplenia tego obiektu. Przyznam, że opinie na temat sposobu wykonania tego ocieplenia są tak rozbieżne, że przyprawiło mnie to o zawrót głowy. Ściany budynku są z cegły, o grubości około 60 cm, stolarka okienna wymieniona kompleksowo, być może ( nie jestem tego pewien) wewnątrz ściany występuje tzw. luka powietrzna ( stosowana kiedyś jako forma izolacji). Obecnie ściany na każdych kondygnacjach mam suche, nie mam wykwitów ani grzybów. Słyszałem że ocieplenie ścian styropianem z zewnątrz może być szkodliwe dla tak grubych murów ( wilgoć, glony, grzyby itp.) słyszałem również opinie, że ocieplenie ścian z zewnątrz budynku przy występującej w ścianach wspomnianej wyżej luce powietrznej może spowodować wytrącanie się wody, bądź pary wodnej w tzw. punkcie rosy ( znających temat proszę o wyjaśnienie zjawiska). Proszę również o opinie na temat ewentualnego ocieplenia ścin tzw. metodą wdmuchiwania materiału izolacyjnego w w/w lukę powietrzną między warstwami ściany. Będę bardzo wdzięczny za udzielenie porad w tym temacie. Na zakończenie dodam, że kamienica nie jest w rejestrze zabytków.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie kamienicy wielorodzinnej z 1940 roku

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 15 maja 2020, 12:13

Szanowny Panie,
Konieczna jest wizyta fachowca bezpośrednio na miejscu planowanej inwestycji, co pozwoli na ocenę kondycji ścian budynku. Na tej podstawie niezbędne będzie sporządzenie projektu budowlanego , w którym zostanie dokładnie opisana odpowiednia metoda ocieplenia oraz zamieszczony wykaz niezbędnych materiałów. Dzięki temu z uniknie Pan trudnych do naprawienia i kosztownych błędów.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów