Okap i wentylacja

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

panmateusz2
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2020, 16:35
Okap i wentylacja

autor: panmateusz2 » 14 maja 2020, 16:54

Hej. Chcialbym puscic sobie rure od okapu do wentylacji w suficie podwieszanym. Mam juz wywiercona dziure w przewodzie wentylacyjnym tylko jest za nisko (jest pod sufitem). Moje pytanie to czy moge wywiercic druga dziure wyzej i tam wpiac rure od okapu czy musze wpiac sie do istniejacego otworu ? (Sorka ze bez polskich znakow)

sofia11
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2020, 10:15
Re: Okap i wentylacja

autor: sofia11 » 13 sie 2020, 13:58

My długo szukaliśmy okapu do kuchni. Przez jakiś czas nie mieliśmy go w ogóle, ale bałam się, że szafki się zniszczą i wznowiliśmy poszukiwania. W końcu trafiłam na ofertę Ciarko Design i to był strzał w dziesiątkę! Wybraliśmy okap podblatowy, który służy nam do dziś.

JTD
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 13 lut 2013, 21:53
Lokalizacja: łódzkie
Re: Okap i wentylacja

autor: JTD » 29 sie 2020, 21:10

panmateusz2 pisze:Hej. Chcialbym puscic sobie rure od okapu do wentylacji w suficie podwieszanym. Mam juz wywiercona dziure w przewodzie wentylacyjnym tylko jest za nisko (jest pod sufitem). Moje pytanie to czy moge wywiercic druga dziure wyzej i tam wpiac rure od okapu czy musze wpiac sie do istniejacego otworu ? (Sorka ze bez polskich znakow)

Co rozumiesz przez "...puscic sobie rure od okapu do wentylacji w suficie podwieszanym"??
Jaka to jest wentylacja? Naturalna ("grawitacyjna"), czy mechaniczna?
Tak w ogóle okap musi mieć własny kanał z wywiewką na dachu, więc wpuszczanie jego kanału do jakiejkolwiek wentylacji, to kompletne dyletanctwo.
nie po to człowiek żyje żeby pracować, lecz po to pracuje żeby żyć


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości

Gotowe projekty domów