Cienka wylewka pod ogrzewanie podłogowe

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

vilano
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2020, 23:36
Cienka wylewka pod ogrzewanie podłogowe

autor: vilano » 13 maja 2020, 23:49

Witam. W projekcie domu który kupiłem w stanie surowym zamkniętym mam:

Parter:
1. Styropian gr. 10 cm FS 30
1. Szlichta cementowa 4 cm
2. Gres

Piętro:

1. Styropian gr. 4 cm (przekładka akustyczna)
2. Jastrych cementowy 4 cm
3. Gres/parkiet

Zawsze chciałem ogrzewanie podłogowe, jako ze nie jestem budowlańcem oczywiście nie zwróciłem na to uwagi. Drzwi tarasowe są juz zamontowane, schody zrobione, więc czy jest jakaś szansa aby dało sie OP wykonać. Wylewka anhydrytowa odpada ze względu na koszt, brak ekipy w moim rejonie a także wiele sprzecznych opinii odnośnie tej metody.
Jedyne co przychodzi mi na myśl to że projekt projektem a wykonanie swoją drogą i w tym przypadku drzwi tarasowe są osadzone z zapasem.
Czy jezeli bede mógł zrobić tylko 4 cm wylewke to definitywnie nie moge zrobić ogrzewania podłogowego???. A czy mozna zmniejszyc styro do 8 cm na parterze???
A jezeli bede mógł dodac dodatkowe 2 cm wylewki , to czy to nie bedzie miało znaczenia co do dodatkowego obciążenia płyty betonowej na parterze która ma 12 cm oraz płyty żelbetonowej grubości 18 cm na pietrze.
Czy ktos moze cos doradzić????

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Cienka wylewka pod ogrzewanie podłogowe

autor: SUSPENSER » 14 maja 2020, 15:00

W tej sytuacji daj folie grzewcze na podłogi a na dach PV z dotacją załóż, żeby mieć prąd za darmo - będzie tanio i komfortowo.
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

iwona.kukula1
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:24
Re: Cienka wylewka pod ogrzewanie podłogowe

autor: iwona.kukula1 » 15 cze 2020, 12:39

jak będziesz montował pv to polecam zielonego volta bo robią wszystko z dokładną starannością no ale oczywiście wybór należy do Ciebie :)

dariaborowinka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 04 sie 2018, 22:09
Re: Cienka wylewka pod ogrzewanie podłogowe

autor: dariaborowinka » 17 lip 2020, 15:52

u nas bardzo dobrze się sprawdza wylewka anhydratowa naprawdę niezawodna jakość i solidne wykonanie, a dodatkowo świetnie się sprawdzają przy ogrzewaniu podłogowym!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów