Jak udrożnić rury?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak udrożnić rury?

autor: Redakcja » 31 lip 2011, 6:11

Zapchana rura kanalizacyjna - każdy chyba zna ten problem, pojawiający się zazwyczaj w kuchni... Przeczytaj temat >>
Redakcja

xiexie
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2010, 18:08
Jak udrożnić rury?

autor: xiexie » 31 lip 2011, 6:11

w sklepie Aldi bywaja bardzo proste urzadzenia pistolety na sprezone powietrze ktore wytwarzamy w cylindrze wykonujac kilka ruchow tlokiem naciskajac spust uwalniamy sprezone powietrze pod duzym cisnieniem ktore udraznia rurę ...sprawdzone i to dziala..

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jak udrożnić rury?

autor: Bolas » 04 sie 2011, 18:29

Nooo tak nie ma to jak problem przepchnąć dalej :)) Tak jak jest opisane w artykule wszystko zależy od rodzaju zatoru. Sam kiedyś miałem przypadek że korka automatycznego nie potrafiłem wyjąć z umywalki tak było nawalone włosów w przed syfonem. Jak udało mi się to wyjąć to o mały włos nie puściłem pawia. Razem z włosami wyszła całą reszta a babka z paznokciami dłuższymi od palców mówi mi że ona zawsze jak się poczesze to spłukuje wszystko w umywalce :))))

Hydraulik Warszawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 cze 2014, 20:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: Hydraulik Warszawa » 10 lip 2014, 19:47

Tak przy okazji, jeśli ktoś używa "kreta" to niech przeleje to nie 20 litrami wody, ale co najmniej 100l. ...serio! Kret potrafi odłożyć się daleko w instalacji i jako przereagowany utworzyć "kamień" nie do przepchnięcia. Wtedy dopiero jest tragedia... :/

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Jak udrożnić rury?

autor: Greengaz » 10 lip 2014, 22:12

cyt. Wtedy dopiero tragedia.
Nie pozostaje nic innego jak wezwać pogotowie hydrauliczne 24h.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

TymekO
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2015, 9:06

autor: TymekO » 19 maja 2015, 9:09

Ja niestety często borykam się z takim problemem. Na szczęście ostatnio odkryłem rewelacyjny środek Hagleitner X Press. Naprawdę serdecznie polecam!

Dariusz46
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2017, 7:08
Jak udrożnić rury? Praktyczne porady

autor: Dariusz46 » 20 lis 2017, 11:05

Przede wszystkim nie należy się z tym bawić na własną rękę, bo można więcej zaszkodzić aniżeli naprawić. Lepiej zdać się na wiedzę fachowców i dać im wolną rękę do działania. Od siebie mogę polecić dobrą firmę Solidne Instalacje warto się zapoznać z ich ofertą.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Jak udrożnić rury?

autor: arek_ch » 23 maja 2018, 21:19

Wychodzę z założenia, że nie ma sensu próbować udrażniać rur samodzielnie. Lepszym rozwiązaniem jest jednak zlecenie tego zadania profesjonalistom. Jedną z firm specjalizującą się w przywracaniu drożności rur jest Stankan która świadczy swoje usługi na terenie Warszawy i okolic.

subio
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:23
Jak udrożnić rury? Praktyczne porady

autor: subio » 12 maja 2020, 21:37

Ekologiczne preparaty sa bardzo skuteczne. Warto odłozyc chemicznego Kreta na bok. W sytuacji, kiedy odpływ lub rura zatka się od tłuszczu lub resztek jedzenia, idealnym rozwiazaniem jest uzycie preparatów na bazie bakterii i enzymów, które rozpuszcza tłuszcz. Ze swojej strony polecam Likvid, a także Fat Cracker, oba firmy Subio. Polecam te produkty!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 92 gości

Gotowe projekty domów