Hala stalowa czy murowana?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tomek_Domek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 11 paź 2018, 10:43
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: Tomek_Domek » 21 cze 2019, 22:36

Wydaje mi się, że stalowa będzie tańsza, jednak lepiej zapytać, bo mogę się mylić bib-systems. Z tej firmy korzystał mój stryjek. Najważniejsze to znaleźć taką ekipę, która porządnie taką hale wykończy i będzie korzystać z dobrych materiałów. Ja już nie raz się naciąłem i szukałem oszczędności, a potem się okazało, że skąpy dwa razy traci. Także czasem lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć porządnie wykonaną robotę niż fuszerkę za grosze.

fire
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 19 wrz 2013, 9:45
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: fire » 30 cze 2019, 21:28

zdecydowanie stalową szybciej się buduje, można jeszcze jako elewacje zastosować płyty warstwowe kingspan to już w ogóle inwestycja szybko pójdzie do przodu. płyty są bardzo lekkie i proste w montażu

Mareczek21
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 12 cze 2012, 9:02
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: Mareczek21 » 03 lip 2019, 15:37

Murowane hale pomału już odchodzą do lamusa, bo to większe koszta no i czas budowy dużo dłuższy. Teraz rynek zdominowały hale stalowe. I dobrze. Jakbyście szukali wykonawcy to polecam - Solidhale. Profesjonalna firma, działają na rynku już z 20 lat, więc można im bez obaw zaufać.

cyfro
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 02 gru 2015, 16:49
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: cyfro » 13 sie 2019, 14:40

Co do badań środowiskowych, akustycznych, pomiarów wentylacji i innych to faktycznie nie ma dużo firm, które mają jakąś kompleksową ofertę w tym zakresie. Tu zdecydowanie polecam kontakt z Ekolab, współpracowałem z nimi kilka razy i jestem naprawdę zadowolony

krosr66
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2019, 9:43
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: krosr66 » 15 wrz 2019, 12:17

Ja znam firmę domgaz, którzy wykonują hale stalowe

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: ArkadiuszKrol » 15 wrz 2019, 17:18

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Dla mnie murowaną halę o wielkości 1000 m2 wykonywała firma agrolbudsc.pl i jestem z niej zadowolony. Działają głównie na terenie województwa wielkopolskiego. Na pewno będą Ci w stanie pomóc.

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: uuwjad » 16 paź 2019, 17:43

Znam jedną sprawdzoną firmę odnośnie konstrukcji stalowych. Alins. Wykonywali już dla mnie kilka zleceń i złego słowa powiedzieć nie mogę. Wszystkie terminy z ich strony dotrzymane, a jeżeli chodzi o jakość wykonania, to wszystko jest tak jak być powinno.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: stix » 05 sty 2020, 23:51

zdecydowanie stalowa z wykorzystaniem płyt warstwowych tak jak poprzednik wspomniał. inwestycja szybko stanie i koszty będą ograniczone (płyty są łatwe w montażu i lekkie). jakby ktoś szukał ściennych lub dachowych paneli to na buildnowonline jest dość szeroki asortyment, różne kolory i grubości, rodzaje, choć w głównej mierze z rdzeniem IPL

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: ArkadiuszKrol » 16 sty 2020, 18:00

Ja zdecydowałem się na hale murowaną. Instalację grzewczą oraz instalację przemysłową wykonała dla mnie firma tapi.pl. Oferują kompleksowe i nowoczesne rozwiązania, gwarantujące bezawaryjną pracę instalacji w hali przemysłowej.

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: Majaja » 29 sty 2020, 9:58

My postawiliśmy halę stalową i jest ok. Całą konstrukcję wykonała firma Euro Raf z Płocka. Szukaliśmy kogoś kto zrobi dobrze i w miarę szybko. Cenowo też wyszło ok. Hala może nie była jakaś skomplikowana, ale roboty sporo. Na szczęście z wszystkim się wyrobili w terminie.

Awatar użytkownika
Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Hala stalowa czy murowana?

autor: Tomek5 » 11 maja 2020, 9:23

Warto jest zdecydować się na większą profesjonalną firmę. Szczególnie jeśli zależy Ci na dobrym wykonaniu. Ze swojej strony mogę polecić kontakt z firmą MCM
MCM PROJECT Sp. z o.o. . Firma istnieje już na rynku szmat czasu , ma bardzo dużę doświadczenie. Zajmują się wszystkim od a do z . Czyli od przygotowania terenu po budowę a kończąc na różnych załatwieniach formalnych. Działają na terenie całej Polski.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów