Zabezpieczenie domu i budowy

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Jendrula469
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2019, 8:21
Re: Zabezpieczenie domu i budowy

autor: Jendrula469 » 07 maja 2020, 11:42

Ochrona jest dobra ale jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony. Ja zakupiłem sejf z tej firmy szb i jeżeli monitoring zawiedzie i ochrona nie przyjedzie na czas to złodzieje wyniosą sobie tylko telewizor.

Paweł Paciorek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 13 mar 2015, 16:26
Re: Zabezpieczenie domu i budowy

autor: Paweł Paciorek » 13 lip 2020, 5:02

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z ofertą firmy SZB z Katowic. Mój znajomy polecił mi tą firmę bo mają szeroką ofertę jeżeli chodzi o zabezpieczenia typu sejf, multisejfy czy zamki szyfrowe.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 492
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Zabezpieczenie domu i budowy

autor: martan » 17 mar 2021, 11:36

Jak masz plac budowy, to dahua lub hik, z dobrym oświetleniem, kabel flejtuch i słupy do ziemi.
Natomiast proponował bym dorzucić satelity integra 32 , abax2, czujki zew. bezprzewodowe abax2 na głównych ciągach komunikacyjnych. Wszystko spięte do telefonu lub do firmy.

Oczywiście dobrze jest budowę ubezpieczyć.
http://www.forumbudowlane.pl/

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Zabezpieczenie domu i budowy

autor: Kayac » 05 sty 2022, 14:24

Po pierwsze ubezpieczyłbym dom w budowie to podstawa. Po drugie jeśli nie ma rkejtryki i tynków to domyślam się że i nie ma sieci WiFi. Dla tego zamontować kamerę ( kamery) GSM z kartami pamięci. ( polecam obrotowe dla możliwości manewru i ustawienia tam gdzie akurat potrzeba) kamery taki pi pierwsze nagrają na kartę co trzeba a dodatkowo wyślą powiadomienie i film czy fotkę.

Dobrze jest wziac pod uwagę fotopułapkę.

klaudiastrzelecka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2022, 9:35
Re: Zabezpieczenie domu i budowy

autor: klaudiastrzelecka » 10 mar 2022, 9:38

Co myślicie o domach modułowych? Czy je też trzeba zabezpieczać tak samo, jak zwykłe budowy?

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 492
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Zabezpieczenie domu i budowy

autor: martan » 14 cze 2022, 13:34

Możliwości z tego zakresu jest stosunkowo dużo. Można zatrudnić kogoś na etacie, bądź zgłosić się do firmy specjalizujacej się w usługach związanych z ochroną mienia, osób itd.

Proponuję sprawdzić jeszcze w firmie Inwemer, obecnie mają swoje placówki w praktycznie każdym dużym mieście w Polsce
Inwemer Warszawa 03-310 Warszawa ul. św. Jacka Odrowąża 15 tel.: +48 22 718 33 11

Możesz tam wyslać zapytanie z tym związane.
http://www.forumbudowlane.pl/

bestid
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2022, 18:38
Re: Zabezpieczenie domu i budowy

autor: bestid » 18 maja 2023, 1:19

Do zabezpieczenia terenu budowy i innych otwartych przestrzeni najlepiej sprawdzi się wieża mobilna monitoringu. Bardzo szybki czas reakcji na alarmy, analityka jest dowolnie programowalna i rozpoznaje różne formy zagrożenia. Dodatkowo wynajem wieży mobilnej jest stosunkowo tani.

macedonczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2023, 9:55
Kontaktowanie:
Re: Zabezpieczenie domu i budowy

autor: macedonczyk » 13 wrz 2023, 10:57

A czytałeś może jakieś artykuły z darmowymi tanimi poradami gdzieś na internecie?

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Zabezpieczenie domu i budowy

autor: emsti » dzisiaj, 9:32

A jak nie ma wifi?? Też by mi się coś przydało, ale te na kartę SIM trochę drogie i u mnie zasięg często zrywa. My też obecnie szukamy dobrego rozwiązania, tak więc chętnie poczytam opinie innych na temat wyboru odpowiedniego monitoringu na swoich budowach...


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów