Pomoc w wyborze kotła Buderus vs De Dietrich

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Oliklos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2019, 22:00
Pomoc w wyborze kotła Buderus vs De Dietrich

autor: Oliklos » 16 sty 2019, 22:09

Cześć Panowie

Nadszedł czas na zmianę naszego starego pieca c.o. Buderus (ma z 16lat). Musimy dość szybko podjąc decyzję a ilość przeczytanych informacji o tych piecach spowodowała totalny mętlik w głowie. Ale zacznę do podstawowych informacji:
Mamy do ogrzania mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni okło 120m2. Piec musi być dwufunkcyjny. Mam dwie ekipy które polecają swoje piece
1- Buderus Logamax Plus gb072-24
2- De Dietrich kocioł MCR3 Plus 24/28 MI dwufunkcyjny kondensacyjny + regulator ISense AD 289

Czy możecie podać który jest leszy a jeżeli tak to czemu? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Pozdrawiam
Oliwier

Wojtkowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 03 gru 2018, 9:21
Re: Pomoc w wyborze kotła Buderus vs De Dietrich

autor: Wojtkowy » 01 lut 2019, 13:16

Oliklos pisze:Cześć Panowie

Nadszedł czas na zmianę naszego starego pieca c.o. Buderus (ma z 16lat). Musimy dość szybko podjąc decyzję a ilość przeczytanych informacji o tych piecach spowodowała totalny mętlik w głowie. Ale zacznę do podstawowych informacji:
Mamy do ogrzania mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni okło 120m2. Piec musi być dwufunkcyjny. Mam dwie ekipy które polecają swoje piece
1- Buderus Logamax Plus gb072-24
2- De Dietrich kocioł MCR3 Plus 24/28 MI dwufunkcyjny kondensacyjny + regulator ISense AD 289

Czy możecie podać który jest leszy a jeżeli tak to czemu? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Pozdrawiam
Oliwier


Witam. Pieca pierwszego nie znam, ale sam posiadam w domu MCR 3 plus i jestem zadowolony. Nie ma problemu z obsługą, obywa się póki co bez usterek. Koszty w miarę ok :P

dariaborowinka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 04 sie 2018, 22:09
Re: Pomoc w wyborze kotła Buderus vs De Dietrich

autor: dariaborowinka » 02 lut 2019, 1:00

Wiesz co my mamy 5ta klase z https://piecbud.net.pl/ i jestem bardzo zadowolona, bo jeszcze na dofinansowanie nam sie udalo zalapac. rozwazales ta opcje?

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Pomoc w wyborze kotła Buderus vs De Dietrich

autor: Rafał Cichocki » 05 lut 2019, 8:47

Witam,

Jeżeli był Pan zadowolony z pracy swojego starego kotła marki Budderus, który służył przez 16lat, zachęcam do wyboru nowszej wersji gazowego kotła kondensacyjnego z rodziny Logamax plus. Kotły Logamax cechują się wysoką jakością wykonania oraz wysoką sprawnością wytwarzania energii cieplnej.
W celu doboru kotła o odpowiedniej mocy najlepszym rozwiązaniem będzie bezpośredni kontakt z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Instalatorzy pomogą również z montażem i pierwszym uruchomieniem kotła. Wyszukiwarkę instalatorów w zależności od ich lokalizacji można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801 lub też formularz kontaktowy: [więcej informacji poprzez PW]
Bardziej szczegółowe informacje o naszych kotłach kondensacyjnych z rodziny Logamax plus, dostępne są również na stronie internetowej: [więcej informacji poprzez PW]
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus

malgosia979
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2020, 10:36
Re: Pomoc w wyborze kotła Buderus vs De Dietrich

autor: malgosia979 » 26 kwie 2020, 10:40

Hej Oliwier,

i na jaki piec sie w koncu zdecydowales? Jestes zadowolony z wyboru?

Pozdrawiam
Gosia

Scolfields
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2019, 15:01
Re: Pomoc w wyborze kotła Buderus vs De Dietrich

autor: Scolfields » 03 maja 2020, 8:48

IMO najlepszą opcją jest de dietrich

Czarlii
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2021, 17:06
Re: Pomoc w wyborze kotła Buderus vs De Dietrich

autor: Czarlii » 15 sie 2021, 17:31

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem kotła De Dietrich to opiszę Wam w skrócie moją przygodę z tym bublem. Kocioł zakupiłem we wrześniu 2015r za 4150 zł.. Pierwsza awaria krótko po gwarancji w styczniu 2018r. poszła płyta główna ,koszt naprawy prawie 2000 zł. !! W kwietniu 2018 kolejna awaria ! Pęknięcie bloku wodnego : Koszt części 2000 zł !!! plus robocizna !!! Sierpień 2021r. Ponownie pęknięcie bloku wodnego !!! Koszt części 2000 żł plus robocizna !!! Piec montował i uruchamiał autoryzowany serwis De Dietrich . Przeglądy wykonywane corocznie przez autoryzowany serwis włącznie z badaniem jakości wody . W przeciągu 5 lat (pół roku był niesprawny) użytkowania wydałem na naprawy i serwis prawie 8000 zł !!! Każda usterka tego kotła wiąże się z wymianą całych zespołów w cenach połowy jego wartości. Nie liczcie na pomoc ze strony De Dietrich Polska bo jedyne co usłyszycie to to ,że jest to wasza wina. Mam już dosyć tego bubla i straconych pieniędzy i zdrowia i nikomu nie życzę przygody z "cudami techniki grzewczej " DD


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości

Gotowe projekty domów