Ściana sąsiada z oknami w granicy działki.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Agnieszka_W
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2020, 17:40
Ściana sąsiada z oknami w granicy działki.

autor: Agnieszka_W » 17 kwie 2020, 17:47

Witam.
Mam taki problem. Jestem właścicielem działki. Na sąsiedniej działce w odległości nieprzekraczającej 1m od granicy znajduje się budynek mieszkalny sąsiada. W ścianie tej ma okna.

Problem jest taki, że okna te uniemożliwiają mi korzystanie z mojej działki to znaczy nie mogę jej zabudować gdyż niemożliwe jest odpowiednie, zgodne z prawem odsunięcie się od budynku sąsiada (zbyt mała dzialka).
Oprócz tego każdy mój ruch na działce jest śledzony przez sąsiadów (ciągle siedzą w oknach).

Czy jest możliwość aby coś z tym zrobić ? Nadzór budowlany ?

Budynek stoi tam już ładnych parę lat....

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Ściana sąsiada z oknami w granicy działki.

autor: euro_tuned » 18 kwie 2020, 11:41

Nadzór budowlany. Napisz pismo.

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Ściana sąsiada z oknami w granicy działki.

autor: Om3k » 30 kwie 2020, 14:59

Całkiem możliwe, że budynek ze ścianą tuż przy granicy działki z oknami skierowanymi w stronę Twojej działki powstał z pogwałceniem przepisów ustawy prawo budowlane i rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Sprawdź, czy budynek, a w szczególności okna zostały wykonane zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym. Jeden egzemplarza projektu znajduje się w nadzorze budowlanym.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 19 gości

Gotowe projekty domów