Koparka czy mini koparka

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

massi
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2012, 9:44
Lokalizacja: Lubliniec
Koparka czy mini koparka

autor: massi » 29 kwie 2020, 14:44

Cześć,
szukając w internecie informacji znalazłem tylko tematy czy kopać ręcznie czy koparką. Ja chciałbym prosić was, którzy już kopali - czym lepiej kopć? koparką czy mini koparką?

Znalazłem mini koparkę z 50 zł/h
orzaz koparkę za 100zł/h

Teren bardziej gliniasty i zastanawiam się czy minikoparka da radę? jest niby połowę tańsza ale może nie dać rady. Co polecacie?

Janowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 04 sty 2019, 12:02
Re: Koparka czy mini koparka

autor: Janowski » 29 paź 2020, 23:54

Jeśli chodzi Ci o standardowy wykop, przygotowanie terenu pod budowę lub jego korytowanie, to spokojnie minikoparka sobie poradzi. Sam kilka miesięcy temu przy wykopach fundamentalnych korzystałem z wynajmu minikoparki w Gliwicach i uważam, że jeśli Ty sobie z tym nie poradzisz, to na pewno zrobi to wyszkolony operator. Jak masz wątpliwości, to najlepiej pisać bezpośrednio do firmy i pytać - rodzaj sprzętu i możliwości na grząskich terenach.

Tomek-_-
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2020, 9:23
Re: Koparka czy mini koparka

autor: Tomek-_- » 04 lis 2020, 9:28

Hej, ja bym powiedział że minikoparka to jest do kopania pod kable,
mnie wykop pod dom 180mkw robił 5h dużą koparką a koledze minikoparka 3 dni walczyła bo różnica jest ogromna.
szkoda kasy na małe sprzęty

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Koparka czy mini koparka

autor: Baks » 22 lis 2020, 17:27

To jak z łyżkami, taką do herbaty też zupę zjesz, ale dłużej będziesz nad miską siedział :)

A tak na poważnie, to bierz zwykłą koparkę i wyjdzie Ci to taniej niż nerwy i pośpiech w mini koparce.

Struś
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2021, 21:04
Re: Koparka czy mini koparka

autor: Struś » 14 kwie 2021, 21:12

Tomek-_- pisze:Hej, ja bym powiedział że minikoparka to jest do kopania pod kable,
mnie wykop pod dom 180mkw robił 5h dużą koparką a koledze minikoparka 3 dni walczyła bo różnica jest ogromna.
szkoda kasy na małe sprzęty

Minikoparka spokojnie dałaby rade wystarczy dobry operator korzystałem kiedyś i jestem super zadowolony mimo ze inni twierdzili ze nie da rady i ze za długo bedzie kopała a tu zdziwienie :)

Klaudia94
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2022, 17:26
Re: Koparka czy mini koparka

autor: Klaudia94 » 31 sie 2022, 21:25

Świetnie, że ktoś poruszył ten temat. Ja bardzo polecam Minikoparki EXCAT. Świetna jakość i porządne wykonanie.

Izugir
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 27 sty 2023, 12:03
Re: Koparka czy mini koparka

autor: Izugir » 08 sie 2023, 9:19

Koparko – ładowarki znajdują się między innymi wśród tych sprzętów, które oferuje firma Stroer. To marka, która produkuje swoje maszyny w Chinach, jednak oferta jaką z okolic Zgorzelca to również pełna obsługa techniczna sprzedanych maszyn, serwis, więc dla klienta będzie to istotna kwestia.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Koparka czy mini koparka

autor: martan » 28 sie 2023, 13:51

Od siebie polecam mini koparkę:
Szybkość i wydajność: Mini koparki są znacznie szybsze i bardziej wydajne niż kopanie ręczne, co może przyspieszyć realizację projektu.

Redukcja trudności fizycznych: Użycie mini koparki pomaga uniknąć nadmiernego fizycznego wysiłku i zmniejsza ryzyko kontuzji.

Precyzja: Mini koparki pozwalają na precyzyjne i kontrolowane kopanie, co jest szczególnie przydatne przy pracach wymagających dokładności.

Różnorodność zadań: Mini koparki są wielozadaniowe i mogą być wykorzystywane do różnych prac, takich jak kopanie, wyrównywanie, załadunek, itp.
http://www.forumbudowlane.pl/

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Koparka czy mini koparka

autor: emsti » 24 lis 2023, 8:29

Przed zakupem minikoparki zaleca się skonsultowanie się z ekspertami branżowymi, dostawcami i przemyślane przetestowanie maszyny podczas demonastracji lub wynajmu, aby upewnić się, że spełnia ona wszystkie Twoje wymagania. Nie warto jest brać urządzenia na ślepo.
Od siebie polecam kontakt : bm-cat.com/pl-pl Powinni dobrać odpowiednie urządzenie i doradzić w sprawie finansowania mini koparki.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów