Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
thedogg
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 lip 2017, 20:48
Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: thedogg » 11 mar 2018, 8:55

Witam,

Zamieszczam zdjęcia pokazujące schody, spocznik/podest oraz podstopnie. Chodziło mi o wykonanie schodów drewnianych i myślałem że wszystko będzie drewnem. Podstopnie wyglądają inaczej a spocznik i podest to płyta z cienką warstwą drewna, czy tak się to robi?


Obrazek

Obrazek

Gość10463
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: Gość10463 » 11 mar 2018, 11:21

czy tak się robi ? pewnie tak skoro zostało zrobione ;-)

zadałbym pytanie : czy za te pieniądze, które dałem mogę się tego spodziewać ??? czy mogłem dopłacić 2 razy więcej i mieć schody z drewna a nie płyty i sklejki ...

thedogg
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 lip 2017, 20:48
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: thedogg » 11 mar 2018, 15:25

Zamawiałem schody drewniane. Myślałem że będzie wszystko z drewna. Dopiero podczas montażu się okazało że podest jest z płyty, jak również spocznik i ostatni schodek, ten który łączy się z podłogą. Podobno tak się robi żeby się nie pokrzywiło. Za schody nie płacę wcale mało. Zamawiałem schody drewniane, o sklejce nikt mnie wcześniej nie informował. Założyłem temat aby się dowiedzieć jak to się technicznie wykonuje. Czy technicznie wszystko mogło być z drewna?

Gość10463
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: Gość10463 » 11 mar 2018, 19:28

ktoś Cię w bambuko zrobił skoro dał płytę meblową na spocznik :lol: dawno takich schodów nie widziałem. Niby wszystko z drewna, bo i trociny są drewniane, sklejka również więc zgodnie z opisem zamówienia

thedogg
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 lip 2017, 20:48
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: thedogg » 11 mar 2018, 19:52

Rozumiem że w ten sposób się tego nie robi? Dlaczego twierdzisz że zostałem zrobiony w bambuko?

Gość10463
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: Gość10463 » 11 mar 2018, 20:00

schody drewniane to schody z drewna litego czyli desek nawet tych klejonych

schody drewnopodobne mogą być z laminatów jakim jest sklejka ale nigdy nie mogą być z płyty wiórowej, ciekaw jestem jakie będzie zdziwienie parkieciarza jak przyjdzie Ci cyklinować te schody za jakiś czas ... takich rzeczy i bubli nie można wcisnąć jako schodów

thedogg
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 lip 2017, 20:48
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: thedogg » 11 mar 2018, 20:07

Schody nie są jeszcze ukończone, nie zapłaciłem za nie. Potrzebuję potwierdzić tylko czy tak się to robi gdyż nie zostałem o tym na początku poinformowany i myślałem że skoro drewniane to znaczy że całe drewniane.

Grzegorz Sieradz
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2018, 22:51
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: Grzegorz Sieradz » 14 mar 2018, 23:21

witam serdecznie.
Nie wiem czy dobrze trafiłem -
potrzebuję opinii na temat schodów RINTAL - ktoś pomoże ?

Grzegorz Sieradz
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2018, 22:51
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: Grzegorz Sieradz » 14 mar 2018, 23:22

thedogg pisze:Witam,

Zamieszczam zdjęcia pokazujące schody, spocznik/podest oraz podstopnie. Chodziło mi o wykonanie schodów drewnianych i myślałem że wszystko będzie drewnem. Podstopnie wyglądają inaczej a spocznik i podest to płyta z cienką warstwą drewna, czy tak się to robi?


Obrazek

Obrazek



sorki
to raczej stodoła nie Dom

Grzegorz Sieradz
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2018, 22:51
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: Grzegorz Sieradz » 14 mar 2018, 23:31

thedogg pisze:Schody nie są jeszcze ukończone, nie zapłaciłem za nie. Potrzebuję potwierdzić tylko czy tak się to robi gdyż nie zostałem o tym na początku poinformowany i myślałem że skoro drewniane to znaczy że całe drewniane.


Przepraszam - nie mam zamiaru Ciebie obrazić -
ALe jak mogłeś pomyśleć, że schody będą drewniane skoro zrobiłeś wylewkę pod schody ?
To co na zdjęciach prezentujesz to nawet do stodoły wstyd było by posiadać.
Ktoś Ciebie mocno skrzywdził.

Grzegorzewskyy
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2019, 11:07
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: Grzegorzewskyy » 08 paź 2019, 20:00

Schody muszą być wykonane konkretnie, tu nie ma miejsca na niedociągnięcia. Schody mają służyć i ozdabiać całe wnętrze. Kto ma schody dywanowe drewniane wykonane w nietypowym stylu ? Możecie podzielić się zdjęciami z realizacji? Oglądałem na stronie firmy Schody Pałacowe i chyba się zdecyduje na współpracę..

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: smichalek » 31 paź 2019, 7:09

Opcja zdecydowanie lepsza, ale wiadomo, że to kwestia warunków, jakie stwarza pomieszczenie, zobaczcie - Obrazek Dopasowanie wszystkich elementów wcale nie jest jakoś szczególnie trudne, ale trzeba to zrobić z głową.

gajowy44
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2018, 13:09
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: gajowy44 » 29 lis 2019, 14:28

No chłopie kiepsko to wygląda i to bardzo, ja się nie porywałem do roboty na jakiej się nie znam.. Zamówiłem schody kondygnacyjne i nie napracowałem się przy tym Trzeba szukać prostszych rozwiązań.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: smichalek » 29 kwie 2020, 6:10

Jeszcze jeden przykład wyjątkowych, efektownych schodów - Obrazek I to wcale nie jest tak, że one będą pasować wyłącznie do nowoczesnego wnętrza. Powinny się wpisywać w różny styl pomieszczenia.

bruno9
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 02 lip 2020, 11:07
Re: Potrzebna opinia techniczna - schody drewniane na beton

autor: bruno9 » 28 paź 2020, 15:55

Witam serdecznie wszystkich. Skoro mowa o drewnianych, pięknych schodach, to polecam Wam https://fabrykadrewnianychkonstrukcji.pl/ Fabrykę drewnianych konstrukcji. Ich schody są naprawdę przepiękne, kupiłem je.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów