Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

malkontentis
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 04 maja 2019, 16:14
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: malkontentis » 30 sty 2020, 11:19

Dobre akcesoria do auta można zamówić przez internet. Pierwszym był pokrowiec, który używam dość często, a później zamówiłem jeszcze dywaniki. Wybór asortymentu jest dość duży, ceny mają atrakcyjne. A dodatkowo jakość ich wyrobów jest naprawdę dobra, polecam wam sprawdzić i zamówić. Ja też jeszcze planuję coś tam kupić.

raku
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 08 mar 2016, 11:18
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: raku » 27 lut 2020, 9:58

Myślę że najlepszym samochodem do jazdy po mieście i poza nim jest piękny i reprezentacyjny porsche macan, wystarczy się wybrać do salonu Porsche Centrum Sopot a tam doradcy zajmą się wszystkim i przedstawią najkorzystniejszą opcję finansowania z możliwych

EwaNowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:44
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: EwaNowak » 03 mar 2020, 11:17

Wg mnie to żeby dobrze czuć się za kierownicą jest najważniejsze :D niektórzy lubią małe auta, inni znów większe :p

ess_szymon
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2020, 0:19
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: ess_szymon » 04 mar 2020, 0:27

Najlepiej jakiś niewielki samochód, który będzie mało palił w cyklu mieszanym

Kasper87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 01 sie 2019, 13:17
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: Kasper87 » 30 mar 2020, 18:13

Witajcie. W niedlugim czasie wyjezdzam do pracy, jako ze bede korzystal w pracy ze swojego auta to chicalem zapytac czy ktos z was moglbymi polecic jakies dobre ogrzewanie ? Czy warto wyposażyć samochód w klimatyzację postojową? To wydaje sie calkiem dobre, co sadzicie ?

Agata Dębińska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:34
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: Agata Dębińska » 21 kwie 2020, 19:36

To zależy jakie kto ma predyspozycje i jaką kwotę chce przeznaczyć. Na pewno warto sobie wybrac kilka modeli i umówić się na jazde próbną. Dla osób z okolic Śląska polecam salony Euro-Kas. Mają kilka marek samochodów (Kia, Peugeot i Volvo) oraz samochody używane, więc duża szansa jest na to że się znajdzie coś odpowiedniego

klaudia844
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2016, 9:57
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: klaudia844 » 28 kwie 2020, 15:49

Teraz coraz więcej ludzie poruszają się samochodami wypozyczonymi, bo jest im wygodniej, nie muszą wywalać jednorazowo dużej ilości gotówki albo brać kredyt w banku na samochód. Ja korzystam z wynajmu samochodów jak muszę i zwykle udaje się do wypożyczalni Ahaw przy dworcu pkp (Olsztyn). Mają chyba najlepszą ofertę na tym terenie.

davvid91
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 09 kwie 2020, 14:38
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: davvid91 » 28 kwie 2020, 15:55

klaudia844 pisze:Teraz coraz więcej ludzie poruszają się samochodami wypozyczonymi, bo jest im wygodniej, nie muszą wywalać jednorazowo dużej ilości gotówki albo brać kredyt w banku na samochód. Ja korzystam z wynajmu samochodów jak muszę i zwykle udaje się do wypożyczalni Ahaw przy dworcu pkp (Olsztyn). Mają chyba najlepszą ofertę na tym terenie.


nic nie zastąpi swojego samochodu. Wsiadasz i jedziesz oczywiście trzeba w niego włożyć nakład finansowy bo przegląd eksploatacja itp. Za to masz wygodę, która jest na podorędziu.

swen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 23 mar 2017, 19:38
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: swen » 30 kwie 2020, 13:38

Ja bym najchętniej wybrał jedno z tych Ferrari, które ogarniają tutaj na wyścigi Alda Motor Sport :). Wiadomo, że na mieście się takim samochodem nie poszaleje i kosztuje to majątek, ale pomarzyć można :)

loipeld
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 04 lis 2018, 15:41
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: loipeld » 06 maja 2020, 9:16

Wydaje mi sie, że przede wszystkim trzeba się tu zastanowić czy lepiej jest samochód kupować czy może wynająć go długoterminowo. Polecam wam w tej kwestii przeczytać artykuły o najmie długoterminowym. Znajdziecie tu sporo przydatnych informacji na ten temat,m które na pewno pomogą wam rozwiązać tego typu problem

wloskistyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2017, 13:30
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: wloskistyl » 06 maja 2020, 11:56

Po mieście lubię jeździć małym samochodem np citroen C2 . Nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do parkowania. Polecam.

davvid91
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 09 kwie 2020, 14:38
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: davvid91 » 06 maja 2020, 13:23

arek_ch pisze:Jak w tytule - na wybór jakiego samochodu się zdecydować? Chciałabym przy jego pomocy poruszać się wyłącznie po mieście!


najlepiej jakiś mały dynamiczny z dobrym skrętem :)

Tamara89
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2019, 16:50
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: Tamara89 » 14 maja 2020, 11:37

Pytanie jakie należy sobie zadać na samym początku to czego tak właściwie oczekujemy od samochodu. Jak wiadomo będzie to zakup na prawdopodobnie długie lata więc ustalenie pewnych kryteriów będzie kluczowe. Jeśli o mnie chodzi to najważniejsza jest niezawodność danego modelu. Nie ma chyba nic gorszego niż ciągłe wizyty w serwisie, nie tylko o koszta chodzi ale też o stracony czas. Decydując się na mniejszy silnik bez takich dodatków jak turbo, zmniejszamy drastycznie potencjalną awaryjność. Pamiętajmy także o wyborze odpowiedniego dla nas pakietu ubezpieczeń.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2020, 8:38 przez Tamara89, łącznie zmieniany 1 raz.

Tadzik23
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 17 kwie 2020, 11:01
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: Tadzik23 » 14 maja 2020, 11:52

Najlepiej jakiś nie za duży, z niskim spalaniem :D

Rizka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 06 lis 2017, 8:12
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: Rizka » 06 lip 2020, 5:32

Toyoty są fajne. W banku można wziąć leasing samochodowy albo leasing konsumencki gdy nie jest sie przedsiębiorcą i wymieniać auta co kilka lat, a bank oferuje także auta używane.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów