Płytkowanie balkonu w bloku z wielkiej płyty

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Nathan_Prescott
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2020, 16:39
Płytkowanie balkonu w bloku z wielkiej płyty

autor: Nathan_Prescott » 24 kwie 2020, 16:41

Witam.
Jako że możliwości podróżowania są teraz nieco ograniczone, a obecny stan mojego balkonu jest raczej średni, postanowiłem odnowić go nieco zaczynając od położenia płytek.

W temacie jestem zielony, dlatego zaglądam tutaj z prośbą o porady...

Powierzchnia posadzki to 85 cm/ 330 cm.
Dotychczasowa wylewka zerwana do gołego betonu.

I tutaj zaczynają się pytania.
Przed wyrównaniem chciałem zagruntować powierzchnię dwiema warstwami Emulsji gruntującej Cekol DL-80.
Do wyrównania powierzchni zamierzam użyć Zaprawy wyrównującej Cekol ZW-04. W jaki sposób najlepiej wyrównać nałożoną zaprawę? Czy przed klejeniem płytek, powierzchnię uzyskaną za pomocą ZW-04 ponownie należy zagruntować?
Do klejenia samych płytek planuję wykorzystać Zaprawę klejącą uniwersalną Ceresit CM11.
Do dystansowania chcę użyć krzyżyków 4mm. Czy to odpowiedni rozmiar?
Do fugowania zaś zamierzam użyć Fugi elastycznej firmy Knauf.

Czy wszystkie kroki z grubsza są zaplanowane prawidłowo? Czy wymienione przeze mnie produkty nadają się do opisanych czynności?
Czy są jakieś szczególne rzeczy na które powinienem zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za pomoc.

Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów