Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

sanczos
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2019, 8:02
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: sanczos » 23 maja 2019, 8:08

Proponuję nie szukać informacji jakiej firmy okna tylko jaka docelowa firma będzie te okna wstawiała. Samo okno to tylko połowa sukcesu, najważniejszy jest oczywiście pomiar oraz prawidłowy profesjonalny montaż !!! :D
https://warszawa.pcv-okna.pl/
Ostatnio zmieniony 24 maja 2020, 9:18 przez sanczos, łącznie zmieniany 1 raz.

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: uuwjad » 30 maja 2019, 22:22

Mogę polecić tylko te które sam sprawdziłem, bo myślę że po 6 latach od zakupu co nieco mogę powiedzieć. Zdecydowałem się na PCV od firmy Drutex. Przekonali mnie znajomi, którzy w większości mieli u siebie ich okna. Stwierdziłem, że coś musi być na rzeczy i zamówiłem. Nie żałuję, stanowczo nie.

Marcin.28
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2018, 14:32
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: Marcin.28 » 31 maja 2019, 15:04

Zgadzam się, że kluczem do sukcesu jest powierzenie montażu doświadczonej ekipie. Jednak nie mniej ważnym jest wybór odpowiednich okien - powinny być przede wszystkim dobrze dobrane do indywidualnych potrzeb. Ja zdecydowałem się na okna Schuco, dzięki fachowemu doradztwu firmy Jezierski, działającej pod Kielcami. Montaż też przebiegł wyjątkowo sprawnie, nawet sąsiedzi byli zadowoleni, że ekipa po sobie posprzątała.

Big09
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: Big09 » 31 maja 2019, 15:35

Dako jest dobra firmą.

Awatar użytkownika
jacek22
Aktywny
Aktywny
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:24
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: jacek22 » 09 cze 2019, 20:32

Przerabiałem oferty i wyceny od każdej z tych firm i powiem jedno - tylko OKNOPLAST. Najlepsze okna, oferta, jakość. Mam już rok od nich okna i drugi raz też bym postawił na nich.

adam_krakow
Aktywny
Aktywny
Posty: 287
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: adam_krakow » 16 lip 2019, 10:13

Ja zaufałem firmie ODB Kielce i się nie zawiodłem. Okna bardzo solidne, świetnie wykonane. Najpierw Panowie pobrali wymiary a potem zamontowali okna. To to ja rozumiem ;)

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: anik92 » 16 lip 2019, 12:11

ja mam okna i drzwi od Inter-house i szczerze polecam :)

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: marek33 » 20 sie 2019, 8:39

Okno Prim we Wrocławiu. Do pani Gosi się zgłoś to ci dobierze stolarkę od producenta OknoPlus. Jak sprawdzałem rankingi to jeden z najwyżej notowanych producentów, a we Wrocławiu jest właśnie ich tam autoryzowany salon. Mam okna aluminiowe w dwóch mieszkaniach i klinice. Każdemu znajomemu poleciłem, który robił remont. Okna na długie, długie lata, bez wad technicznych i do tego z designerskim wykończeniem.

Greco2
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2019, 22:58
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: Greco2 » 24 sie 2019, 23:02

Polecacie jakieś firmy w okolicach Katowic?

Przemsza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 31 gru 2016, 14:34
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: Przemsza » 31 sie 2019, 18:08

Oknoplast jeśli mam doradzić. Mamy okna od nich 6 lat i wszystko dobrze działa, okna są szczelne i ciepłe. Jeśli chodzi o firmę z Katowic, która sprzedaje ich okna to idź do salonu Kubus na Armii Krajowej. Mój kolega zamawiał tam i chwalił w pracy tych handlowców. Fachowo i widać, że mają wiedzę więc bubla nie sprzedają. Też zamówil u nich okna firmy Oknoplast jak ja.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: mlekoslaw » 23 gru 2019, 17:00

Jeśli chodzi o mnie, to bardzo pozytywne doświadczenia mam z firmą Bona - bona.pl . Kupowałem od nich zarówno same okna jak i drzwi. Są u mnie już parę ładnych lat i póki co nie mam na co narzekać. Jakość wykonania pierwszorzędna. To samo zresztą tyczy się szczelności.

cleopatraaa
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 02 lis 2016, 12:10
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: cleopatraaa » 29 gru 2019, 12:46

OKNOPLAST :) Mam ja, rodzice, teściowie i znajomi okna tej firmy więc mogę w 100% polecić :)

vilpark
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2020, 22:16
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: vilpark » 01 sty 2020, 22:32

Witam
Zdecydowanie odradzam okna firmy DRUTEX. Kupiłem okna do dużego domu jednorodzinnego u autoryzowanego przedstawiciela firmy Drutex - w firmie Majster Gryfice Daniel Szczepański i kiedy okazało się ,że okna zostały źle zamontowane oraz posiadają wady nie dające się usunąć ,sprzedawca od ponad roku tylko Nas okłamuje ,że jest min. w trakcie rozmów ws. Naszego problemu z firmą Drutex a sam Drutex odpowiada nam ,że nie jesteśmy dla nich partnerem do rozmów bo oni nam nie sprzedawali okien i nam nie pomogą.Otrzymaliśmy tylko informację pisemną z Drutexu,że Nasze okna nie mają gwarancji i mamy iść do sądu z firmą , która nam sprzedawała okna.Opadają ręce.
To pokazało ,że zapewnienia firmy jakoby Drutex był swoistym gwarantem ewentualnego kolokwialnie mówiąc "olewania" przez ich przedstawiciela jest nieprawdziwe.Omijajcie ich szerokim łukiem.Warto zapłacić trochę więcej ale kupić okna produkowane w porządnej fabryce , która dba o klienta.

vilpark
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2020, 22:16
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: vilpark » 01 sty 2020, 22:54

uuwjad pisze:Mogę polecić tylko te które sam sprawdziłem, bo myślę że po 6 latach od zakupu co nieco mogę powiedzieć. Zdecydowałem się na PCV od firmy Drutex. Przekonali mnie znajomi, którzy w większości mieli u siebie ich okna. Stwierdziłem, że coś musi być na rzeczy i zamówiłem. Nie żałuję, stanowczo nie.



Ja niestety mam BARDZO złe doświadczenia z firmą DRUTEX , która umywa ręce od problemu.W mojej ocenie okna Iglo Energy są słabej jakości - ramy okien same się wypaczyły (problem dotyczy wszystkich zakupionych przez nas okien ).Kilka słów o kulisach wyboru okien.Kierowałem się opiniami oraz oczywiście tym ,że firma jest z okolicy (Drutex 100 km od domu,przedstawicel 50 km).Zakupiliśmy okna w firmie Majster Gryfice Daniel Szczepański - jest to autoryzowany przedstawiciel firmy Drutex.
Po krótkim czasie okazało się ,że okna działają niepoprawnie i są bardzo nieszczelne.Po kilku wizytach monterów z firmy Majster Gryfice , którzy nieudolnie usiłowali naprawić okna stwierdzili ,że oni sobie z tym nie poradzą i muszą wezwać serwis firmy Drutex ,króry stwierdzi problem.I to niestety był przysłowiowy gwóźdź do trumny - serwisant Drutex anulował gwarancję na wszystkie okna oraz stwierdził ,że wszystkie okna są źle zamontowane i nie mają gwarancji.Niestety od marca ubiegłego roku nie pomogły próby ugodowego załatwienia problemu ani też prośby do Drutexu aby wywarli wpływ na swojego przedstawiciela.Drutex nas poinformował ,że nie jesteśmy dla nich stroną i nam nie pomogą.W tej sytuacji trudno mieć dobre zdanie o firmie Drutex , która pozostaje bierna wobec swojego autoryzowanego przedstawiciela.

marko19
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 04 lip 2016, 22:15
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: marko19 » 23 kwie 2020, 20:11

U nas sprawdziły się okna Winergetic Premium z Oknoplast. Sami ich nie kupiliśmy ale gdy szukaliśmy już gotowego domu do wprowadzenia się to, jak przeczytaliśmy w ofercie, że zainwestowali w energooszczędne okna z Oknoplast to byliśmy już bardziej zdecydowani. Nie mieliśmy czasu na to, by budować dom od podstaw dlatego szukaliśmy takiego, który już będzie gotowy do wprowadzenia lub do delikatnego remontu.Tutaj nie musieliśmy nic zmieniać. Deweloper zadbał, by wszystko było na wysokim poziomie okna, drzwi, kostka czy dach. Od roku mieszkamy sobie w naszym domu i możemy ocenić, że jakość tych okien jest na prawdę wysoka. Dobry producent.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów