Zamiana pieca olejowego

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Michal111
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2020, 23:57
Zamiana pieca olejowego

autor: Michal111 » 02 kwie 2020, 0:04

Witam,
Interesuje mnie kupno domu, niestety jednak jest w nim piec na olej opalowy. Z tego co dowiedziałem się na innych forach, koszt takiego ogrzewania jest znacznie wyższy. W takim razie mam 2 pytania:
1) czy wystarczy wymienić sam piec na np. ekogroszek czy pellet, aby wszystko działało, czy trzeba coś jeszcze wykonać ?
2) czy program czyste powietrze bierze też pod uwagę wymianę takich pieców na nowego ekogroszkowe ?
3) jeśli da się wymienić, to co polecacie - pellet, ekogroszek czy jeszcze coś innego ?
Z góry informuję, że kompletnie nie znam się na temacie, ponieważ całe życie miałem ogrzewanie gazowe.
Dzięki i pozdrawiam

jarkowy93
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2020, 13:59
Re: Zamiana pieca olejowego

autor: jarkowy93 » 22 kwie 2020, 14:58

zdecydowanie polecił bym ekogroszek, pelet wymaga ciągłego ładowania idą jego tony a ciepło jest znikome, i jak piec się zatrzymuje (o ile wogóle) to szybko gaśnie. Polecam skontaktować się z Polski Węgiel Dystrybucja według mnie mają najlepszy Ekogroszek, ja palę EKOSILESIANEM w sezonie, na lato przerzucam się na EKOPROMETEUSZA co więcej w ofercie też mają kotły, bądź rekomendują najwłaściwsze a na infolinii pomagają w ustawieniu pieca, więc warto się skontaktować, na pewno Ci pomogą odpowiedzieć na pytania przed podjęciem decyzji. Mnie z ustawieniem kotła bardzo pomogli i ekogroszek spala się całkowicie teraz. Co do programu to chyba zależy od tego jaki ten kocioł olejowy jest, czy się "ekologicznie" nie spisuje. Mam nadzieję, że trochę, naświetliłem sprawę i jakieś decyzje się wyklarują:)

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Zamiana pieca olejowego

autor: SUSPENSER » 23 kwie 2020, 12:32

Michal111 pisze:Witam,
Interesuje mnie kupno domu, niestety jednak jest w nim piec na olej opalowy. Z tego co dowiedziałem się na innych forach, koszt takiego ogrzewania jest znacznie wyższy. W takim razie mam 2 pytania:
1) czy wystarczy wymienić sam piec na np. ekogroszek czy pellet, aby wszystko działało, czy trzeba coś jeszcze wykonać ?
2) czy program czyste powietrze bierze też pod uwagę wymianę takich pieców na nowego ekogroszkowe ?
3) jeśli da się wymienić, to co polecacie - pellet, ekogroszek czy jeszcze coś innego ?
Z góry informuję, że kompletnie nie znam się na temacie, ponieważ całe życie miałem ogrzewanie gazowe.
Dzięki i pozdrawiam


Witam,

Ogrzewanie olejem jest bardzo drogie, polecam wymianę na kocioł na ekogroszek i pellet Skam Technix BIO - wtedy masz wybór czym palisz i gdy kupisz tanio pellety [np. w mojej okolicy są po 590 zł w big bagach] to palisz pelletami, a jak tanio kupisz dobry ekogroszek to nim.

1. Wystarczy wymienić sam kocioł - kilka takich tematów już przerabiałem.
2. Tak bo obecny kocioł nie ma żadnej klasy a nowy ma 5 i ekoprojekt
3. Jak pisałem na oba paliwa a wtedy masz zawsze wybór i jak podrożeje jedno kupisz drugie [olej opałowy też był kiedyś tani dlatego ludzie kotły kupowali, a potem potężnie podrożał].
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Grapeshot [Crawler] i 192 gości

Gotowe projekty domów