Projekt Opałek

Zanim zaczniesz budowę swojego wymarzonego domu zobacz jak budują użytkownicy naszego forum i podyskutuj o swoim projekcie. Uwiecznij każdy etap budowy swojego domu?
Violett
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2012, 10:01
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
Projekt Opałek

autor: Violett » 18 mar 2013, 12:40

Obrazek
Projekt Opałek - bardzo ciekawy projekt, z tego co widać w internecie dość popularny. Bardzo łatwo znaleźć opinie i porady inwestorów, którzy już wybudowali dom wg tego projektu. Mi bardzo podoba się układ salonu.
A oto realizacja:

Obrazek

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Projekt Opałek

autor: Enerbau » 18 mar 2013, 15:43

Projekt rzeczywiście interesujący, tylko gdzie jest informacja o zapotrzebowaniu domu na energię potrzebną do jego ogrzewania. Jeżeli projektant nie umieszcza takiej informacji , to można się liczyć z tym, że jest to czarna dziura finansowa, która może doprowadzić do ruiny właściciela domu, jeżeli będzie chciał go rozsądnie ogrzać. Dodatkowo, taki dom będzie praktycznie nie do sprzedania, albo tylko za bezcen :idea:

Violett
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2012, 10:01
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
Re: Projekt Opałek

autor: Violett » 20 mar 2013, 11:19

Współczynnik o którym piszesz wynosi 80  - jednostek nie pamiętam. Dzwoniłam do pracowni i powiedziano mi, że jest to dom energooszczędny i dotyczy to wszystkich wersji opałków, a jest ich w tej chwili coś koło 6 (najnowszy Opałek II N 2G). Wyjaśnili, że każdy projekt typowy musi teraz posiadać charakterystykę energetyczną i współczynnik nie jest żadną tajemnicą. Zatem z pewnością nie jest to "czarna dziura finansowa", jak stwierdziłeś z taką łatwością.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Projekt Opałek

autor: Enerbau » 22 mar 2013, 20:04

Jeżeli panowie projektanci uważają, że dom niskoenergetyczny zaczyna sie od 80 kWh/m2/rok, to albo żyją w słodkiej niewiedzy, albo ordynarnie oszukują ludzi. Wg definicji domy niskoenergetyczne zaczynają się od 60 kWh/m2/rok. Poniżej 30 kWh/m2/rok, to domy bardzo niskoenergetyczne, a od 15 kWh/m2/rok, to domy pasywne. Podtrzymuję więc moje stwierdzenie, że dom o zapotrzebowaniu energetycznym w wysokości 80 kWh/m2/rok jest czarną dziurą energetyczną.
Panom projektantom gratuluję dobrego samopoczucia i życzę jak najwięcej naiwnych klientów, którzy myślą, że złapali Pana Boga za nogi kupując powyższy projekt :shock:

Adrian1132
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2012, 17:25
Kontaktowanie:
Re: Projekt Opałek

autor: Adrian1132 » 01 sie 2013, 22:07

Piękny dom :)
Viessman Serwis!

ja-buduje
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:33
Re: Projekt Opałek

autor: ja-buduje » 11 mar 2014, 15:18

Witajcie!
Zauważyłam wpis dotyczący projektu OPAŁEK. Posiadam wiele ciekawych informacji na temat budowy tego domu, a także dużą ilość zdjęć, które mogą Was zainteresować. Z pewnością okażą się bardzo pomocne przy realizacji tego projektu.
Jeżeli jesteście zainteresowani dodatkowymi informacjami, chętnie prześlę je na podany przez Was adres e-mail!

Pozdrawiam
Alicja
Alicja

MonikaCh
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:44
Re: Projekt Opałek

autor: MonikaCh » 01 kwie 2014, 11:52

Witaj!
Właśni zaczynamy budowę tego domku. Jestem bardzo ciekawa co mogłabyś nam podpowiedzieć. Wszystkie wskazówki na temat budowy bardzo mile widziane. Interesuje mnie kompletnie wszystko!
Bardzo proszę o kontakt :D noksik1@wp.pl. Z góry dziękuję! Pozdrawiam!
MonikaCh

betoniarka22
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2014, 13:43
Re: Projekt Opałek

autor: betoniarka22 » 30 maja 2014, 13:48

Fajny ten projekt, naprawdę ciekawy i fajnie, że zdjęcie z realizacji jest, można zobaczyć, jak to "na żywo" wygląda. Ja z kolei usilnie poszukuję zdjęć z realizacji projektu Bonifacy pracowni MG Projekt. Wiecie może, gdzie mogę je znaleźć? ;)

gjagoda
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódzkie (Województwo)
Re: Projekt Opałek

autor: gjagoda » 11 paź 2014, 23:08

Dzień Dobry,
Czy mogła by Pani podać szacunkowe koszty budowy domu w projekcie Opałek, ja jestem zainteresowany wersją Opałek II N 2G. Wiem, że to może zależeć od poszczególnych elementów, ale interesuje mnie poziom kosztów. Proszę również o praktyczne uwagi, na co w tym domu zwrócić uwagę a co zmienić na etapie projektu.
gjagoda@gmail.com

Dziękuję i pozdrawiam
Grzegorz Jagoda

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Projekt Opałek

autor: Enerbau » 12 paź 2014, 13:38

http://enerbau.pl/index.php/galeria-zdj ... lasztorne-
Projekt Ontario II . Dom nie aż tak daleko od Łodzi. Wkrótce będziemy podawać na naszej stronie miesięczne zużycie energii na ogrzewanie systemem OPP.











Nie po to izolujemy, by robić centralne.

barta89
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2020, 12:17
Re: Projekt Opałek

autor: barta89 » 23 kwie 2020, 11:05

Witam
Prosiłbym o informacje o projekcie opałek.
Dziękuje z góry Alicją, mój adres to b.grosinski@wp.pl.

Pozdrawiam


Wróć do „Zdjęcia z budowy domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów