Alufol do ocieplenia ciągu wentylacyjnego

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ges
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2016, 12:51
Alufol do ocieplenia ciągu wentylacyjnego

autor: ges » 14 kwie 2020, 10:45

Hej

Przez moje mieszkanie idą 2 ciągi wentylacyjne z garaży, które znajdują się pod moim mieszkaniem. Garaże są nieogrzewane, a zimne powietrze z tych garaży "wali" bezpośrednio w moją ścianę w jednym z pokoi.
Wentylacja ma 15cm średnicy, więc minimalny przepisowy rozmiar.

Szukam od dłuższego czasu rozwiązania, które pozwoliłoby "wycieplić" te ciągi wentylacyjne i odciąć zimne powietrze od ścian.

Wszystkie ocieplane rury spowodowałyby zmniejszenie przekroju komina do 8 centrymetrów (2,5 cm wełny) mają najmniej.

Teraz przyglądam się wkładom Alufol-P - tych spalinowych z materiałem z włókna szklanego. One niby mają odcinać gorące powietrze od kontaktu z kominem.
Ale nie doszukałem się żadnych informacji o tym, jaką mają izolacyjność termiczną.
Czy jeśli wrzucę to w te kominy jest szansa na poprawę sytuacji i w jakimś stopniu ociepleniu tych ścian ?

Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów