ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marek19799
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 wrz 2009, 18:27
ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: marek19799 » 20 wrz 2009, 18:37

Witam
Jestem zainteresowany ogrodzeniem mojej działki i teraz się zastanawiam, może gęstym żywopłotem czy siatką. Mam do odgrodzenia ok 160 mb terenu który znajduje się w żywym polu i nie ma żadnej osłony przed wiatrami a w przyszłości chciałbym wybudować tam dom.
Pozdrawiam Marek

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: kielo » 21 wrz 2009, 19:40

Można ogrodzić przynajmniej jeśli będziesz kiedyś składował materiał do budowy domu to siatka zawsze pewniejsza niż żywopłot przed złodziejem,a pózniej w każdej chwili można zasadzić żywopłot
Pozdrowienia

gosc_40
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2009, 9:33
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: gosc_40 » 27 paź 2009, 14:53

Z drugiej strony siatke mozna zawsze postawic jak ci przyjdzie ochota a zywoplot z dnia na dzien ci nie urosnie. Lepiej go posadzic za wczasu, potem bedzie jak znalazl.

edziakrys
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:36
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: edziakrys » 31 paź 2009, 15:26

Najpierw płot, aby nic z budowy nóżek nie dostało. Równocześnie można posadzić żywopłot, bo jak wiadomo na efekt trzeba poczekać i to zazwyczaj kilka dobrych lat, chyba że sadzic będziesz 1,5 metrowe żywotniki. Jeśli planujesz żywopłot liściasty to musisz pamiętać, ze przez kilka pierwszych lat przycina sie go bardzo mocno, aby się dobrze rozkrzewił.
Edzia

krzyychu
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2009, 23:59
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: krzyychu » 02 lis 2009, 22:27

ja tam na początek ogrodziłbym siatka, bo żywopłot zawsze można sobie posadzić nawet po zakończeniu budowy:)
jest dobrze..

a.spychala2
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2018, 19:56
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: a.spychala2 » 23 maja 2018, 15:34

Ja na przykład mam to i to. Od zewnątrz dałem siatkę i przy niej zasadziłem żywopłot. Korzystałem z siatki z fulo.pl i jestem zadowolony bo skutecznie powstrzymuje przed nadmiernym rozrastaniem się żywopłotu

riksto
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 09 maja 2013, 11:39
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: riksto » 01 cze 2018, 15:24

Myślę, że ograniczanie się wyłącznie do żywopłotu nie jest dobrym pomysłem. Warto ogrodzić działkę siatką, albo wykorzystać do tego celu tanie panele zakupione w markecie. Ja polecałbym jednak raczej zainwestować nieco więcej i zakupić solidniejsze elementy ogrodzeniowe. Na pewno posłużą one dłużej. Ciekawy poradnik na ten temat znajduje się na stronie supico.pl/poradniki/dlaczego-panele-marketowe-sa-najtansze,29.html.

Krzysztof Krysiński
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: Krzysztof Krysiński » 12 cze 2018, 14:31

riksto pisze:Myślę, że ograniczanie się wyłącznie do żywopłotu nie jest dobrym pomysłem. Warto ogrodzić działkę siatką, albo wykorzystać do tego celu tanie panele zakupione w markecie.


Zdecydowanie nie polecam tanich paneli z marketu. Panele, siatki czy bramy niedostępne w marketach są trwalsze, ponieważ wykonano je z grubszych drutów, zoptymalizowano wielkość oczek oraz zabezpieczono dodatkowymi powłokami ochronnymi. Polecam poczytać o tym tutaj https://www.ogradzamy.pl/realizacje/od-dystrybutora-czy-z-marketu-kupujemy-ogrodzenie,263/.
Krzysztof Krysiński

WojtekMil
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 19 lut 2018, 20:42
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: WojtekMil » 15 cze 2018, 12:09

A może warto połączyć piękny Słupek L Pozbruk w melanżu zimowym z przęsłami stalowymi bądź drewnianymi? Zobacz jak to się prezentuje na ich stronie internetowej.

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: Borysek11 » 29 cze 2018, 18:23

Zgadzam się z poprzednikiem, jeżeli miałbym wybierać piękne ogrodzenie od frontu to szedłbym w tym kierunku bądź może wykonania muru samonośnego z elementów Amsterdam.

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: KolosRes22 » 01 lip 2018, 14:33

Wygląda to naprawdę dobrze, bo właśnie zajrzałem do ich oferty aby dokładniej poznać wszystkie propozycje i nie mam się do czego przyczepić (dobrze, ze zadbali również o odpowiednie ich zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci).

Piotr1955
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 320
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:35
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: Piotr1955 » 14 gru 2018, 11:58

Sporo obiektów komercyjnych jest otoczonych takim panelem [link wygasł]. Tego producenta widzę w wielu dużych inwestycjach budowlanych, więc nawet sam się niedawno tematem zainteresowałem.

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: uuwjad » 05 paź 2019, 16:54

Najtańsze, a zarazem najbardziej sprawdzone rozwiązanie to według mnie zwykła siatka ogrodzeniowa. Sam kombinowałem z żywopłotem, lecz ostatecznie dałem sobie spokój. Znalazłem sklep, zamówiłem i po problemie.

stobejczyk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 26 lip 2013, 1:21
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: stobejczyk » 04 lis 2019, 14:17

Rzeczywiście siatka jest najtańszym ogrodzeniem, jednak nie należy do najładniejszych i nie zasłania podwórka. Myślę sobie, że może połączenie tych dwu rozwiązań może być najlepsze. Ładny żywopłot przycinany regularnie elektrycznym sekatorem będzie zasłaniał podwórko i będzie ładny a siatka zabezpieczy przed nieproszonymi gośćmi.

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: ogrodzenie działki siatka czy żywopłot

autor: Nephalim123 » 14 kwie 2020, 7:30

A może to i to? :) przecież można założyć tańszą, prowizoryczną siatkę, a i tak zasadzić żywopłot. To piękna i praktyczna ozdoba. Ja u siebie mam żywopłot. Przepięknie wygląda cały rok, a do tego nie widzę co dzieje się u sąsiadów i vice versa :).


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów