Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Dejwid-2019
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2019, 13:45
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: Dejwid-2019 » 12 lut 2019, 14:21

Z doświadczenia mogę polecić markę Fral - rok temu grzało u nas od maja do września i świetnie się sprawdzał. Sterować klimą można przez wi-fi więc bardzo wygodna sprawa :D


Na ten rok jestem już przygotowany, temperatury po 30-35 stopni nie straszne :P

Piotr_00
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2019, 15:00
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: Piotr_00 » 19 maja 2019, 10:07

Klimatyzator do domu to naprawdę fajna sprawa. Przy wyborze urządzenia musisz w pierwszej kolejności przemyśleć ile pomieszczeń chcesz mieć chłodzonych. Systemy multisplit są najprostsze w montowaniu w domach już istniejących. A jeżeli dom masz dopiero w planach to rozwiązań będziesz mieś znacznie więcej np. klimatyzacja kanałowa.
Oczywiście pamiętaj o serwisie. Jak zapomnisz to brzydki zapach z klimy przypomni Ci o nim. Powodzenia! Pamiętaj, dobrej wiedzy nigdy za wiele :)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 22:05 przez Piotr_00, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 maja 2019, 13:08

Piotr_00 pisze:Klimatyzator do domu to naprawdę fajna sprawa. Przy wyborze urządzenia musisz w pierwszej kolejności przemyśleć ile pomieszczeń chcesz mieć chłodzonych. Systemy multisplit są najprostsze w montowaniu w domach już istniejących. A jeżeli dom masz dopiero w planach to rozwiązań będziesz mieś znacznie więcej np. klimatyzacja kanałowa.
Oczywiście pamiętaj o serwisie. Jak zapomnisz to brzydki zapach z klimy przypomni Ci o nim. Powodzenia!

Brzydki zapach jest, jak się inwerter wyłącza, a to nie jest wskazane, \poza tym wyjęcie i umiecie filtra to 5 min.
Załączniki
35050742_10204474727184916_3959255059958595584_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

GregoryX
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:22
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: GregoryX » 20 maja 2019, 10:52

Ja skorzystałem z usług firmy Aero7. Panowie obliczyli, dobrali odpowiednie urządzenie i zainstalowali wzorowo. ;)
Na szczęście nie mam zbyt dużego metrażu, więc same koszta nie wyrywają mnie z kapci. :D

mariano-1991
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 02 kwie 2019, 6:25
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: mariano-1991 » 21 maja 2019, 6:13

Ja u siebie w bloku mam klime na balkonie Klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC - teraz w weekend jak przygrzalo to ratowal skore a co dopiero bedzie latem jak przywali po 30 stopni...

lipka75
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2019, 6:50
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: lipka75 » 24 maja 2019, 10:06

prawda... też myślę o zakupie szczególnie ze względu na mojego psa... jest to duża rasa, która przez całe lato strasznie się męczy ;( Myślicie, że lepiej kupić klimatyzator czy klimator będzie wystarczający?

olapolak90
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 18 lut 2016, 10:14
Lokalizacja: Łowicz
Kontaktowanie:
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: olapolak90 » 05 cze 2019, 8:53

lipka75 pisze:prawda... też myślę o zakupie szczególnie ze względu na mojego psa... jest to duża rasa, która przez całe lato strasznie się męczy ;( Myślicie, że lepiej kupić klimatyzator czy klimator będzie wystarczający?

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej postawić na klimatyzator, szkoda wydawać kasę na urządzenia, które nie dają praktycznie efektu. Sama stwierdziłam, że lepiej wydać trochę więcej kasy i kupiłam Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue Blue Blue S - efekty chłodzenia są imponujące :) w mieszkaniu ciąglę utrzymuję 21 stopni tak więc mi upały nie są straszne :twisted: :twisted:

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: ArkadiuszKrol » 09 cze 2019, 20:39

Jest wiele rodzajów klimatyzatorów. Musisz wiedzieć czego oczekujesz i na jaki rodzaj instalacji chciałbyś się zdecydować. Szeroki wybór klimatyzatorów znajdziesz w ofercie firmy rkinstal.eu. Korzystałem z ich usług i jestem zadowolony.

GregoryX
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:22
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: GregoryX » 10 cze 2019, 10:30

ArkadiuszKrol pisze:Jest wiele rodzajów klimatyzatorów. Musisz wiedzieć czego oczekujesz i na jaki rodzaj instalacji chciałbyś się zdecydować. Szeroki wybór klimatyzatorów znajdziesz w ofercie firmy rkinstal.eu. Korzystałem z ich usług i jestem zadowolony.


Słuszna uwaga.

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: Majaja » 14 lut 2020, 15:46

Ja mam u siebie taki: klimatyzator split i polecam, bo działa bezproblemowo. I chłodzi i grzeje bez najmniejszego zarzutu.

Agata Dębińska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:34
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: Agata Dębińska » 23 mar 2020, 18:21

A czy ktoś korzysta z klimatyzatora przenośnego, coś w tym stylu Klimator Stylies Cetus? Zastanawiam się nad wydajnością takiego urządzenia

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 mar 2020, 18:45

Wkładami z lodówki schładzać? To można lodówkę otworzyć i będzie to samo ale taniej.
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: szari » 26 mar 2020, 20:37

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Wkładami z lodówki schładzać? To można lodówkę otworzyć i będzie to samo ale taniej.


Nie wiedziałem że aż takim bezmózgiem jesteś, więcej prądu zjesz ogrzewając tylne rurki niż schłodzisz pokój. Zresztą TB to... no ten.. tak dokładnie ten. Firmę zamknął bo bajki opowiadał a teraz probuje sprzedać na lewo (skarbówka) rekuperatory
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Malwina123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2020, 20:46
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: Malwina123 » 08 kwie 2020, 20:49

Dzień dobry.
Poszukuję najbardziej optymalnego rozwiązania do chłodzenia przyszłego domu.
Zacznę od poddasza, tu raczej bez większych problemów. Mamy 3 sypialnie 15-20m2 i chcemy multisplit z jednostkami naściennymi.
Problem robi się z salonem. Na parterze jest spory salon z jadalnią (46m2), kuchnia jest za przewężeniem ale w zasadzie to jedna otwarta przestrzeń która w sumie wynosi niecałe 80m2. Czy na taką powierzchnię wystarczy jedna ustawiona centralnie jednostka wewnętrzna monosplit (myślałam o klimatyzatorze kasetonowym).
Czy może zastosować klimatyzację kanałową? Sufit jest częściowo podwieszany, ale w planach było 13cm czy to wystarczy?

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Jaki klimatyzator wybrać do domu jednorodzinnego?

autor: Derryll » 12 kwie 2020, 9:05

Ja wybrałem klimatyzator typu Split. Jest to znakomite rozwiązanie, które sprawdza się doskonale w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Urządzenie działa sprawnie i bezawaryjnie.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów