Dcieranie gładzi żyrafą - pytania początkującego

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pawel1615
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2020, 16:40
Dcieranie gładzi żyrafą - pytania początkującego

autor: pawel1615 » 10 kwie 2020, 16:42

Witam. Za jakiś czas czeka mnie kładzenie i docieranie gładzi w dwóch pomieszczeniach. Ogólnie nie jest to mój pierwszy kontakt z gładzią, ale zawsze docierałem ją ręcznie. Teraz zamówiłem PARKSIDE PWDS 920 A1, 710 W. Wiem, że może nie jest to profesjonalny sprzęt, ale będzie on używany do celów prywatnych i tylko sporadycznie. Jako, że będzie to mój pierwszy kontakt z żyrafą mam do Was kilka pytań:
- jaka granulacja papieru będzie najlepsza? Na jakiś stronach budowlanych przeczytałem, że od 100 do 180. Tu na forum natomiast że wystarczy 100-140. Proszę o potwierdzenie
- Jaka jest "żywotność" tego papieru? czy na te dwa pomieszczenia wystarczy jeśli kupię np. 20 krążków?
- Na forum czytałem, że do żyrafy powinna być twarda gładź. Prosiłbym o kilka propozycji, które nie będą drogie i najlepiej do samodzielnego rozrabiania. Zakupy będę robił w jakiejś Mrówce, więc dobrze gdyby dana gładź byłą ogólnodostępna.
- Czy docierając żyrafą zalecane jest kładzenie grubszej warstwy gładzi? Bo podejrzewam, że ściera ona dosyć mocno.

Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów