Płyty gk na ścianie

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Linger
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2016, 6:49
Płyty gk na ścianie

autor: Linger » 07 kwie 2020, 8:22

Dzień dobry,
Chcę przykleić na ścianę cegiełkę. Jako, że na ścianie był stary tynk, który odpadał w niektórych miejscach i był niepewnym podłożem pod cegłę ozdobną postanowiłem więc wzmocnić ścianę. Wpadłem na pomysł dzięki któremu nie będę musiał skuwać całej ściany. Zamontowałem więc płyty GK na klej do płyt po wcześniejszym wywierceniu otworów w starym tynku, około 6 otworów na jedną płytę tak aby kleić bezpośrednio do pustaka. Czy jest tutaj popełniony jakiś wielki błąd ? Pytam ponieważ słyszę co jakiś czas trzaski dochodzące z tej ściany. Mam nadzieję, że nie pękają te placki kleju. Następny krok to cegła ozdobna, ale niepokoją mnie te dźwięki. Dołączam zdjęcia.
Załączniki
sciana 2.jpg
po
ściana 1.jpg
przed

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Płyty gk na ścianie

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 08 kwie 2020, 13:39

Szanowny Panie,
Jaki klej oraz jaki grunt zostały wykorzystane do wykonania zabudowy? Klej powinien być aplikowany równomiernie na płytę, jak również po jej obwodzie. W tym momencie trudno ocenić, czy opisany przez Pana problem jest wynikiem pękania łączeń. Rozwiązaniem może okazać się dodatkowe kołkowanie płyt do ścian bądź wykonanie otworów i aplikacja piany niskoprężnej. Można również rozważyć oderwanie fragmentu płyty i sprawdzenie w ten sposób stanu podłoża – pisał Pan, że stary tynk odpadał i był słabo związany, więc trzeszczenie może być wywołane jego złym stanem.

Linger
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2016, 6:49
Re: Płyty gk na ścianie

autor: Linger » 09 kwie 2020, 16:59

Grunt uniwersalny firmy Tytan.
Klej giosowy T firmy Dolina Nidy.
Otwory w ścianie o średnicy 70mm zostały zagruntowane, następnie narzucałem w nie kleju i po prostu dociskałem do nich płyty. Na jedną płytę przypada 6 otworów.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 493
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Płyty gk na ścianie

autor: martan » 10 kwie 2024, 11:16

A jak już połóżę to trzeba szpachlować po całości czy wystarczy na łaczeniach?
http://www.forumbudowlane.pl/

Awatar użytkownika
Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Płyty gk na ścianie

autor: Tomek5 » 11 kwie 2024, 12:32

Szpachlowanie na całości. Jeżeli bierzesz pod uwagę efekt końcowy, a zwłaszcza np. ciemne kolory inaczej się nie da. Przy dużych, białych powierzchniach można zrobić tylko łączenia. Ps. Taśmy, filezliny etc. mile widziane.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

Gotowe projekty domów