Bakterie Legionella w instalacjach

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Bakterie Legionella w instalacjach

autor: Redakcja » 23 lis 2011, 15:33

W 1976 r w Filadelfii 182 uczestników spotkania weteranów z USALegion zachorowało na chorobę podobną do zapalenia płuc. Przeczytaj temat >>
Redakcja

copper
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 14 kwie 2011, 15:59
Bakterie Legionella w instalacjach

autor: copper » 23 lis 2011, 15:33

Bardzo dobrym rozwiązaniem problemu Legionelli jest wykonanie instalacji wodnej z rur miedzianych. Miedź jest materiałem o właściwościach bardzo wysoko higienicznych, nie wytwarza szkodliwych substancji i zapobiega powstawaniu bakterii.
buduje dom

Maher
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2009, 23:16
Re: Bakterie Legionella w instalacjach

autor: Maher » 25 lis 2011, 21:46

Lepszym rozwiązaniem jest raz na 2 tygodnie podgrzać wodę do 65C (niektóre bojlery mają już taką funkcje automatycznie).

copper
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 14 kwie 2011, 15:59
Re: Bakterie Legionella w instalacjach

autor: copper » 01 gru 2011, 15:24

Jest to bardzo dobry sposób walki z bakteriami, gdy użytkujemy instalację wykonaną z tworzywa sztucznego, jednak nie wszystkie drobnoustroje giną w tej temperaturze, a niestety taka instalacja nie wytrzyma większej niż +95 stopnii.

copper
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 14 kwie 2011, 15:59

autor: copper » 02 gru 2011, 11:34

Miedź natomiast świetnie się sprawdza w wysokich temperaturach.
buduje dom

hydro eko
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2011, 18:14
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
Re: Bakterie Legionella w instalacjach

autor: hydro eko » 15 gru 2011, 23:47

Instalacja z miedzi wiąże się ze sporymi kosztami w porównaniu do instalacji z tworzyw sztucznych np.polipropylenu. Bakterie legionelli najlepiej rozmnażają się w temp.30-45 stopni czyli w spodniej i środkowej części zasobnika cwu (bojlera). Wiec myślę ze ważniejsze jest zapewnienie wyższej temp. w zasobniku cwu, gdyż woda okresowo tam stoi i się ochładza a to daje szanse na rozwój tych bakterii.

zenon_74
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2013, 14:50
Re: Bakterie Legionella w instalacjach

autor: zenon_74 » 22 kwie 2013, 14:56

Witam wszystkich rozmówców. O Legionelli znalazłem ciekawe informacje tutaj http://prowater.com.pl/techniki-zwalczania.php Zadzwoniłem do tej firmy porozmawiać na temat zwalczania bakterii, uzyskałem odpowiedzi na wszystkie pytania jakie mnie nurtowały. Ogólnie rzecz biorąc metoda zwalczania ClO2 chyba najskuteczniejsza w obecnej chwili. Przy przegrzewach niszczymy instalację, a problem rozwiązujemy tylko chwilowo, bakteria jednak cały czas namnaża się w sieci. Dwutlenek chloru niszczy biofilm i skutecznie czyści rury z zalążków bakterii.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Bakterie Legionella w instalacjach

autor: Enerbau » 27 kwie 2013, 22:08

Problemu z bakteriami nie mają użytkownicy przepływowych podgrzewaczy wody.

Beata Bala
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:12
Re: Bakterie Legionella w instalacjach

autor: Beata Bala » 08 kwie 2020, 11:15

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że usunięcie samej bakterii nie rozwiązuje problemu, bo one często wracają. Biofilm - czyli siedlisko bakterii, w którym żyją i rozmnażają się musi zostać usunięty z instalacji, aby osiągnąć oczekiwany efekt.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 200 gości

Gotowe projekty domów