Budowa domu do 80m2 - działka 7ar

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
tentypmich
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2020, 11:01
Budowa domu do 80m2 - działka 7ar

autor: tentypmich » 13 mar 2020, 11:04

Cześć wszystkim!

Jestem zielony w temacie, posiadam działkę budowlaną 7ar, równą oraz uzbrojoną (gaz, kanalizacja, prąd przy działce).

Zastanawiam się nad budową domu, bo niestety, ale aktualne ceny mieszkań mnie przerażają, chociaż nadal wolałbym mieszkanie, ale za ładne 48m2 w bloku z wielkiej płyty ceny wahają się między 230-260 tyś zł - a to tylko nadal mała klitka.

Moje pytanie brzmi czy da radę wybudować dom pod klucz w cenie do 300 tyś zł podany poniżej w linku? Dom maksymalnie do 80m2 pow. użytkowej, bez garażu tylko z wiatą. Z tego co się dowiedziałem, to lepiej budować dom parterowy, bez poddasza.

Również rozumiem, że ciężko wycenić taką prace, ale chciałbym tak orientacyjnie poznać koszty, nie chce się porywać z motyką na słońce.

Projekt domu:

http://e-projekty.pl/projekt-domu-dom-p ... is-KRK1318

Avendsa
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2012, 20:24
Re: Budowa domu do 80m2 - działka 7ar

autor: Avendsa » 16 mar 2020, 10:51

Polecam kalkulator kosztów budowy https://kb.pl/budowa/
Wszystkie prace sobie wpisujesz po kolei i dostajesz wycenę.

majki34
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2020, 18:20
Re: Budowa domu do 80m2 - działka 7ar

autor: majki34 » 31 mar 2020, 20:07

Polecam się skontaktować z doświadczoną firmą budowlaną, która to wyceni. Pamiętaj, że budując z profesjonalną firmą - zostaje 15% wartości materiałów u Ciebie. Nasz dom jest dużo większy, więc nie umiem się odnieść do tej konkretnej kwoty, ale firma budowlana wyceni to precyzyjnie. U nas budowała firma Espiro Property, bardzo polecam - prawdziwi eksperci w swojej dziedzinie.

camio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 07 mar 2020, 17:26
Re: Budowa domu do 80m2 - działka 7ar

autor: camio » 04 kwie 2020, 22:35

Wszystko zależy od regionu w jakim mieszkasz, surowców jakich użyjesz... Sprawdź projekty na [MGProjekt] . Tam podają kosztorysy :)

daminoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2020, 15:44
Re: Budowa domu do 80m2 - działka 7ar

autor: daminoo » 29 lis 2020, 16:45

Jeżeli chodzi o materiały polecam również sprawdzić firmę Sobianek. Sprawdzona i polska firma.

aleksandraola
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2021, 13:02
Re: Budowa domu do 80m2 - działka 7ar

autor: aleksandraola » 08 kwie 2021, 13:21

Jak się zaloguje na tej stronie to widać realne koszty budowy tego projektu, tylko, że z firmą new-house.


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości

Gotowe projekty domów