Kuchnia z narożnymi oknami

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

frutti12
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2020, 23:39
Kuchnia z narożnymi oknami

autor: frutti12 » 20 mar 2020, 23:43

Witam,

poszukuję rozwiązania aranżacji w narożniku kuchni, gdzie znajduje się okno na obu scianach. Oba okna są obniżone, parapet 50cm. Chcialbym zrobić jak najwiecej powierzchni blatów, ze względu na małą kuchnię jak i to, że chcę ją otworzyć na salon, co zmusza mnie do przerzucenia lodówki na drugą ścianę więc tym bardziej powierzchnie blatów się zmniejsza.

Jakieś pomysły jak wykońćzyć ten narożnik? Projektant poleca obnizony blat do tych 50cm i polozenie poduszek.. ja jednak stawiam na fukcjonalnosc - chcialbym miec tam blat.. ale jak to polaczyc z reszta? nie chce miec wnęki na parapet.. blat chce miec jak najwyzej. ale tez chce wykorzystac 100% swiatla z oknen. Z góry dzieki za pomoc.

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kuchnia z narożnymi oknami

autor: e-Rzecznik_Magnat » 03 kwie 2020, 15:11

Czy można prosić o plan pomieszczenia i kilka zdjęć sytuacyjnych?

frutti12
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2020, 23:39
Re: Kuchnia z narożnymi oknami

autor: frutti12 » 03 kwie 2020, 17:38

Nie załączyłem, bo nie mialem takiej opcji w poscie.

Przesylam link do rysunku: https://imgur.com/ZI7GDXj
Na rysunku zaznacozna wysokosc parapetu. Mysle, ze latwiej sobie teraz wyobrazic sytuacje.
Praapet chce na wysokosci ponad 90cm.

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kuchnia z narożnymi oknami

autor: e-Rzecznik_Magnat » 21 kwie 2020, 22:10

W miejscu okien możesz zrobić sam blat, przecinający w poprzek okno, bez szafek pod spodem. W zależności od tego jak otwierane są okna blat może być podnoszony lub nie. Sam blat w świetle okna nie zabierze światła a stworzy fajne miejsce do wypicia porannej kawy czy zjedzenia szybkiego lunchu z widokiem na świat. Szafki zawiń na ścianę z grzejnikiem by powiększyć zabudowę, a grzejnik zamień na ogrzewanie podłogowe.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości

Gotowe projekty domów