Brak hydroizolacji pod płytkami w łazience

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

filip1807
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2019, 23:04
Brak hydroizolacji pod płytkami w łazience

autor: filip1807 » 19 wrz 2019, 23:10

Witam!
Mam następujący problem: posiadam w łązience kabinę z hydromasażem (zabudowana z każdej strony ścianką). Nietstety chciałbym ją wymienić na zwykłą przytwierdzaną do ścian, ale pod płytkami nie mam hydroizolacji... Czy jest jakaś metoda aby uszczelnić istniejące płytki bez grubego remontu?
Ewentualnie rozważyć mogę położenie pod samym prysznicem płytek na płytki i zaizolować dopiero potencjalną nową warstwę.

Proszę o pomoc!
pozdrawiam! :)

Fachowiec0
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2020, 8:27
Re: Brak hydroizolacji pod płytkami w łazience

autor: Fachowiec0 » 03 kwie 2020, 8:43

W takiej sytuacji do hydroizolacji najlepiej byłoby użyć płynnej membrany. Jest to jedyna opcja hydroizolacji bez zrywania płytek i remontu całej łazienki. Sam korzystałem z membrany Hyperdesmo do uszczelnienia tarasu, na którym mam płytki, ale w łazience też powinien się sprawdzić. Wszystko wyjaśnione w instrukcji dołączonej do zestawu, więc można hydroizolację można wykonać nawet samemu.

Pozdrawiam


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów