Deski Szalunkowe

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

kamil1994xx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2020, 19:39
Deski Szalunkowe

autor: kamil1994xx » 31 mar 2020, 19:44

Witam, jakie deski szalunkowe wybrać na szalowanie fundamentów?
Fundamenty bedą wykonywane metodą monolityczną 40cm na wysokość, chciałbym użyć tych desek później na szalowanie stropu oraz czy wykorzystam takie deski na dach??

Pozdrawiam.

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Deski Szalunkowe

autor: euro_tuned » 31 mar 2020, 21:07

Cokolwiek byle ktoś kto będzie to robił był kumaty.

Gładki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:04
Re: Deski Szalunkowe

autor: Gładki » 01 kwie 2020, 8:49

kamil1994xx pisze:Witam, jakie deski szalunkowe wybrać na szalowanie fundamentów? chciałbym użyć tych desek później na szalowanie stropu oraz czy wykorzystam takie deski na dach??.


Ja lubię szalować z OSB, gdyż są powlekane i fajnie odchodzą, i mogę równo przyciąć na wysokość jaką chcę, no i monolityczna konstrukcja :) ale fakt ,deski szalunkowe chyba najtańsze. Dziwi mnie tylko że chcesz użyć je później na dach, czy to będzie budynek mieszkalny, czy gospodarczy?

kamil1994xx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2020, 19:39
Re: Deski Szalunkowe

autor: kamil1994xx » 01 kwie 2020, 10:55

Mieszkalny, właśnie teść podpowiadał że on u siebie deski z szlunków czyścił, wycinał i używał na dach dlatego pytam.

Gładki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:04
Re: Deski Szalunkowe

autor: Gładki » 01 kwie 2020, 14:38

No tak...teść. Za jego czasów tak się budowało, gdyż każdy kombinował tym co miał.
Dużo się w budownictwie zmieniło, i dużej większości warto z tych zmian korzystać.
Oczywiście można dać takie deski, od wewnątrz zrobić dylatację by ta deska nie zgniła. Choć z czasem i tak zgnije, może nie do końca, ale miejscowo będzie zachodzić grzybkiem, co świeżego czystego powietrza w takich pomieszczeniach nie wróży.
Cały problem leży w tym że takie deski kryje się papą co zamyka dyfuzyjnie całość i dlatego z czasem gnije.
W ogóle to nie jestem zwolennikiem dawania mokrej więźby dachowej, bo oprócz gnicia, to wszystko później pracuje, powodując naprężenia, a co za tym idzie pęknięcia które widać na ścianach i sufitach od wewnątrz.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów