Mokre ściany - nowy dom - od wewnątrz po obrysie budynku

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Patriciciaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2020, 21:17
Mokre ściany - nowy dom - od wewnątrz po obrysie budynku

autor: Patriciciaa » 04 mar 2020, 21:31

Dzień dobry,

Jestem tutaj nowa ale mam tyle problemów z budową, że mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Jeden z problemów to mokre ściany.

Dom prawie dwa lata od wbicia łopaty, właśnie kierownik ma go oddawać do użytkowania a tu w pomieszczeniach wewnątrz domu (parterowy) pojawiła się wilgoć tylko przy ścianach zewnętrznych przy podłodze. W większości pomieszczeń są ściany z GK więc nic nie widać, natomiast w garderobach i spiżarni jest tynk i mokro. Rozważaliśmy już wszystko i pozostaje tylko sprawa wilgoci w domu. Wciąż trwają prace wykończeniowe, kafle i gips oraz wilgotność na poziomie 60% a ogrzewanie daje nam temperaturę 19 stopni. Zdziwiliśmy się ponieważ już zaczynało wszystko ładnie schnąć, pojawiły się deszcze i znów wilgoć w tych miejscach się zwiększyła (nie wiem czy deszcze można z tym powiązać). Budynek ocieplony styropianem 20cm, fundament styropian aqua i papa.

Czy gdyby to było podciąganie kapilarne to pojawiłby się problem również na ścianach wewnętrznych ?

Pomiędzy elewacja a styropianem aqua wszystko szczelnie zabezpieczone pianką.

Pozdrawiam i liczę na fachowców.

Patryczek84
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2020, 5:25
Re: Mokre ściany - nowy dom - od wewnątrz po obrysie budynku

autor: Patryczek84 » 29 mar 2020, 6:31

Dwie możliwości: woda dostała się pod warstwy posadzkowe i stoi sobie na papie i powoli sobie podciąga przy murze. Gk lekkie mocujesz do szlichty więc ci nie podciągnie
Druga możliwosć to może być źle uszczelniony styk papy w przekroju ściana zewnętrzna fundamentowa z papą na chudym betonem.
Rozwiązanie to znalezienie problemu. Odkrywka przy ścianie tam gdzie jest mokro i sprawdzenie skąd jest wilgoć. Woda ma to do siebie że zawsze znajdzie sobie drogę gdzy jest jakaś nieszczelność grawitacyjnie lib kapilarnie.
Pozdrawiam

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Mokre ściany - nowy dom - od wewnątrz po obrysie budynku

autor: euro_tuned » 29 mar 2020, 20:34

Albo słaba izolacja fundamentów albo zrobiliście tym styropianem termos. Jest w domu wentylacja mechaniczna ?


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 31 gości

Gotowe projekty domów