Izolacja fundamentu Yetico Aqua EPS 100 POMOCY!!!

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pawel.zielinski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2020, 20:23
Izolacja fundamentu Yetico Aqua EPS 100 POMOCY!!!

autor: pawel.zielinski » 13 mar 2020, 20:31

Mam problem. Mam ściany fundamentowe , zaimpregnowane dysperbitem i chce położyć w/w styropian. Problem w tym że z jednej strony ma delikatne wcięcia a z drugiej głębokie do odprowadzania wody. Tu się zaczyna problem. W internecie nie znalazłem instrukcji którą stroną do ściany fundamentu. Czy głębokimi rowkami od fundamentu czy od podwórka?? W necie są zdjęcia tak i tak montowane. PMOOCY!!!

Patryczek84
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2020, 5:25
Re: Izolacja fundamentu Yetico Aqua EPS 100 POMOCY!!!

autor: Patryczek84 » 29 mar 2020, 6:15

Ja bym zrobił głebokim wcięciem do fundamentu. Lepsza wentylacja i odprowadzanie wody. Do tego folia kubełkowa cyckami do styroduru.

Gładki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:04
Re: Izolacja fundamentu Yetico Aqua EPS 100 POMOCY!!!

autor: Gładki » 29 mar 2020, 8:48

Hej : )
Te wcięcia są po to aby klej się lepiej trzymał.
Ja bym foli kubełkowej nie dawał bezpośrednio na położony styrodur, tylko to najpierw zaciągnął siatką z klejem i po wyschnięciu pomalował odpowiednim dysperbitem. Takie rozwiązanie choć trochę chroni przed gryzoniami i wilgocią. Myszki potrafią zryć tunele w styropianowych materiałach nie zabezpieczonych.
Poza tym, folia jest dobrym pomysłem ale jak masz odwodnienia założone przy ławach gdyż powoduje że duża ilość wody nagle spływa po ścianie na dół do ławy. Jak nie ma odwodnień wokół ławy fundamentowej to lepiej foli nie dawać tylko usypać trochę wyżej ziemię, najlepiej jak jest z dużą zawartością gliny, z lekkim spadem od domu. Wtedy woda po deszczu częściowo spłynie od domu, częściowo odparuje z gruntu, a tylko niewiele dostanie się niżej pod ławy.
Jak masz ścianki fundamentowe równe, to fajnie się kładzie na klej np: Tytan eos klej do styropianu.
A jak nierówne to na klej zwykły z worka niestety, ale do dysperbitu to on trzymanie będzie miał słabe, i po całej operacji trzeba przysypać szybko.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów