Auto a fotelik dla dziecka

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

BracesKawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2018, 8:40
Auto a fotelik dla dziecka

autor: BracesKawa » 14 lis 2018, 8:28

Witam niedługo zostane ojcem.Potrzebny mi będzie fotelik dla dziecka. Taki do auta.czym kierować się przy wyborze?Taki sprzęt musi posiadać atest czy coś?Chce by był jak najlepszy.

Postzunia
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2016, 23:07
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: Postzunia » 19 sty 2019, 20:01

W pierwszych latach życia dziecka nie oszczędzaj na foteliku ale później możesz kupić zamiennik w postaci pasów smart kid belt. Kosztują niewiele a będziesz mógł je mieć zawsze pod ręką. Ja korzystam i jestem zadowolony.

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: Lena80 » 23 paź 2019, 18:05

Fotelik czy też ich alternatywy musza posiadać atesty i homologację. najbezpieczniej wozić malca jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy. Gdy już będzie większy czyli skończy pięć lat wówczas będziesz mógł zastosować proponowane rozwiązanie czyli Smart Kid Belt .

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: tekla62 » 18 mar 2020, 17:45

Ja również mogę ze swojej strony polecić pasy Smart Kid Belt - fajna alternatywa dla zwykłego fotelika. Są mniejsze, lżejsze a równie bezpieczne. Można sobie o nich więcej poczytać. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie.

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: tureqt0 » 26 mar 2020, 18:54

tekla62 pisze:Ja również mogę ze swojej strony polecić pasy Smart Kid Belt - fajna alternatywa dla zwykłego fotelika. Są mniejsze, lżejsze a równie bezpieczne. Można sobie o nich więcej poczytać. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie.


Wielkości nie ma nawet co porównywać. Smart Kid Belt to chyba jakieś 120g. Do tego spokojnie mieści się w kieszeni. No i to bezpieczne rozwiązanie. Dowodzi tego np. ostatnie badanie wykonane w Hiszpanii. Test porównawczy. Warto poszukać wyników.

pawel156
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:44
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: pawel156 » 08 maja 2020, 13:36

Ten pas rzeczywiście okazuje się bardzo przydatny i do tego prosty w użytkowaniu.

jaworo
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2020, 13:49
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: jaworo » 03 lip 2020, 14:03

Mnie żona na ten pas namówiła i jak byłem sceptycznie nastawiony tak po zamontowaniu szybko się do niego przekonałem. W ogóle jeśli chodzi o foteliki i tym podobne opinie na temat to ja na stronach z fotelikami co nieco doczytałem.

daniel.sarecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 03 wrz 2018, 13:30
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: daniel.sarecki » 10 sie 2020, 10:58

Mnie cena przekonała żeby spróbować w ogóle i bardzo dobrze się nam użytkuje ten adapter ale z tego co widziałem ostatnio to można i taniej aktualnie nabyć.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2020, 13:17 przez daniel.sarecki, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr05
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2020, 9:31
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: Piotr05 » 11 sie 2020, 10:20

Pasy sprawdzają się już przy dosyć dużych dzieciach dla których fotelik robi się za ciasny. Przy małym dziecku słabo chronią warto sobie poczytać obszerną dyskusję na ten temat na innym forum gdzie jest ciekawa opinia o pasach smart kid belt. Najlepiej jednak samemu sprawdzić jak wygląda zapięcie dziecka w takich pasach tu bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia regulacja tego dodatkowego pasa i odpowiednie zapięcie na pasie głównym.

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: kont77 » 28 wrz 2020, 10:53

Inna sprawa, że firmy typowo fotelikowe to obecne już lobby, które chce tak dopasować przepisy, by pasowały do konkretnych produktów a nie do wymagań bezpieczeństwa. Przykład? Proponowana poprawka z zeszłego roku:
1.2. This Regulation explicitly forbids child restraint systems in the form of belt guides and other sitting devices that are dangerous and can harm children in the event of a vehicle collision, irrespective of any test results obtained in accordance with paragraph 8.

Czyli niezależnie od wyników testów, nawet jak wypadną lepiej niż dla fotelików, to żadne urządzenie nie mogłoby być używane. Poprawka na szczęście nie przeszła. Ale to pokazuje ich determinacje.

Arek66
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 paź 2020, 19:55
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: Arek66 » 06 paź 2020, 19:58

Na pewno wzrostem dziecka. Jakością i standardami.

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: tureqt0 » 27 cze 2021, 20:26

Poczytajcie też to: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm tak odnośnie Smart Kid Belt. Opublikowana praca z testów porównawczych w MDPI. To Szwajcarski portal z naukowymi opracowaniami. Dla mnie wyniki sąd dość jasne. Dla sprzedawców fotelików pewnie pokazują nieprawdę ;)

ponelli
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 maja 2019, 10:46
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: ponelli » 04 sie 2021, 0:47

Dla mnie pas jest ok. Dużo czytalismy na jego temat i to nie te testy zlecone, a takie nie manipulowane jakie miały miejsce w Hiszpanii. Pas znakomicie je przeszedł i w sumie to mnie przekonalo. Dlatego mamy Smart Kid Belt

ikornel275
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2021, 17:10
Re: Auto a fotelik dla dziecka

autor: ikornel275 » 04 sie 2021, 15:58

Warto wybrać fotelik od firmy która posiada certyfikaty. Ja kupiłam Fotelik Britax Romer i mam pewność że moje dziecko jest w podnóży bezpiecznie. Bardzo komfortowo się też czuje i lubi podróżować w tym foteliku także ja serdecznie polecam ich produkty. Sprawdźcie na całą ich ofertę.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów