Druga warstwa ściany stodoły

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

koziolek_93
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2020, 13:11
Druga warstwa ściany stodoły

autor: koziolek_93 » 24 mar 2020, 13:29

Witam!
Jestem w posiadaniu stodoły murowanej z białej cegły. Ściany są jednowarstwowe, na szerokość cegły - więc dosyć wąskie.
Będę w przyszłości chciał zaadaptować stodołę pod taki majsterkowy zakątek (wiertarki, szlifierki, spawarki, itd, itp), garaże, a także studio nagrań połączone z salą prób - dlatego zależy mi na cieplejszym wnętrzu, a także o wzmocnieniu konstrukcji.

Posiadam ok 10 tysięcy sztuk cegły czerwonej z lat 60/70 (cegła pełna) z rozbiórki starego domu.

Chciałbym wymurować drugą warstwę ścian wstawiając styropian 40mm pomiędzy ścianę obecną, a nową z tej czerwonej cegły.
Czy to dobry pomysł? I w razie czego jak zabezpieczyć nową ścianę przed runięciem? Bardzo proszę o mądre odpowiedzi :)

Gładki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:04
Re: Druga warstwa ściany stodoły

autor: Gładki » 26 mar 2020, 16:46

Hej : )
Ja bym tak nie robił.
No a jak już bardzo chcesz to zrobić, to najważniejsze aby nie utworzyć pomiędzy styropianem a tą cegłą żadnej przestrzeni powietrznej, gdyż tworzyć się tam będzie punkt skraplania (rosy) co jest niekorzystnym rozwiązaniem na przyszłość.
Więc, jak już przykleisz styropian, a następnie zaciągniesz go klejem z wtopioną siatką, to do tego dopiero dokleisz tą cegłę. Wtedy będzie to prawidłowe rozwiązanie. Ale w tym przypadku, cały ten zabieg obkładania cegłą elewacji będzie miało tylko charakter wizualny. Aby miało to spełniać rolę wzmacniającą musiałbyś zrobić wieniec dolny czyli fundament a potem górny, a na górnym oprzeć konstrukcję dachu, a dachu chyba nie chcesz poszerzać?
Ja zrobiłbym od zewnątrz elewację tak jak wspomniałeś, ze styropianu, ale na gotowo z tynkiem (min 10cm), co da izolację termiczną, a jeśli chodzi o wzmocnienia konstrukcji, to wolałbym ją wzmacniać od środka, gdzie jest posadzka, i możliwość nawiązania do istniejącej białej cegły. Można doklejać z cegły czerwonej, pamiętając o nawiązaniu zaprawą do ściany, lub wzmocnić nie cegłą, ale jakąś konstrukcją stalową spawaną, i przykręconą do istniejącej ściany.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów