Grzejnik łazienkowy - elektryczny, co czy mix?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

bogo88
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2019, 11:25
Grzejnik łazienkowy - elektryczny, co czy mix?

autor: bogo88 » 14 kwie 2019, 11:07

Witam,

Jestem przed zakupem grzejnika łazienkowego, ale myślałem o zakupie tzw mix-a. Grzejnik co z grzałką elektryczną, ale do tego należy dokupić zawór termostatyczny (który jest bardzo drogi, praktycznie wartość grzejnika) do mieszanego włączania grzejnika. Przy czym ja chciałbym to zrobić tak, że grzejnik standardowo jest ogrzewany z co, a ja ręcznie mogę go przełączyć na ogrzewanie elektryczne (nie chce mieć tego automatycznie). Co w takim przypadku muszę kupić?

Grzejnik, grzałka i?

Proszę o pomoc

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Grzejnik łazienkowy - elektryczny, co czy mix?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 kwie 2019, 19:04

bogo88 pisze:Witam,

Jestem przed zakupem grzejnika łazienkowego, ale myślałem o zakupie tzw mix-a. Grzejnik co z grzałką elektryczną, ale do tego należy dokupić zawór termostatyczny (który jest bardzo drogi, praktycznie wartość grzejnika) do mieszanego włączania grzejnika. Przy czym ja chciałbym to zrobić tak, że grzejnik standardowo jest ogrzewany z co, a ja ręcznie mogę go przełączyć na ogrzewanie elektryczne (nie chce mieć tego automatycznie). Co w takim przypadku muszę kupić?

Grzejnik, grzałka i?

Proszę o pomoc

W łazience jest wentylacja z dołu do góry, więc grzejniki konwekcyjne i tzw drabinki do łazienek się nie bardzo nadają, powietrze ciepłe będzie pod sufitem a nie w strefie, która nas interesuje.
Do łazienek stosuje się grzejniki z nadmuchem goracego powietrza w dół.
Załączniki
20728388_10203373036443336_4702466835089818316_n.jpg
WP_20150814_18_46_41_Pro.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

Melianka
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 23 sie 2018, 19:04
Re: Grzejnik łazienkowy - elektryczny, co czy mix?

autor: Melianka » 16 mar 2020, 21:15

Ja też sama własnie stoję przed wyborem , co mam kupić jaki grzejnik do łazienki. Coś co mi w padło, przeglądając stronę to takie grzejniki elektryczne DEVA Czarne Szkło Obrazek Bardzo spodobały mi sie modele tych grzejników, zwłaszcza ten czarny szklany.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Yandex [Bot] i 131 gości

Gotowe projekty domów