Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

okazjewbanku
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2019, 17:20
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: okazjewbanku » 10 paź 2019, 22:38

[quote="rewo13"]Ja chyba także będę musiał wziąć kredyt hipoteczny. Bardzo się boje ale trzeba wreszcie zacząć żyć na swoim. Zawsze rozważam wszystkie ewnetualności dlatego zastanawiam się czy jak nie spłacę kredytu to mieszkanie przejmie wspólnota mieszkaniowa czy może bank? Wybaczcie, ale jestem kompletnym laikiem w temacie.[/quote]

Hej,
przed wzięciem kredytu zawsze warto dokładnie porównać jego parametry. Przy większych kwotach różnica może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

netpozyczka24
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2019, 14:20
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: netpozyczka24 » 17 paź 2019, 11:56

Polecam sprawdzić np. pożyczki ratalne udzielane przez firmy pozabankowe na uproszczonych warunkach aplikacji.

lokomoloko
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:57
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: lokomoloko » 29 lis 2019, 17:53

Warto pamiętać w jakich sytuacjach możesz ubiegać się o zwrot prowizji bankowej.

lokomoloko
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:57
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: lokomoloko » 17 gru 2019, 17:47

W przypadku kredytu można bardzo łatwo uzyskać częściowy zwrot jego kosztów.

kitti32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 10 kwie 2019, 11:58
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: kitti32 » 17 lut 2020, 9:33

Rzeczy takie jak kredyty czy pożyczki mają wiele wariantów, które warto przeanalizować zanim się zdecydujemy na jakąś pożyczkę. Pamietajcie jednak, że pożyczki to sprawa do której należy podejść odpowiedzialnie.

szpaner
Aktywny
Aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 28 sie 2017, 13:12
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: szpaner » 10 mar 2020, 10:54

A jakie są różnice między kredytem hipotecznym a kredytem pod hipotekę? Czy w ogóle sa jakieś różnic?

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: Jans » 16 mar 2020, 16:48

Informacji na temat ofert kredytowych możecie poszukać sobie na specjalistycznym portalu. Dostępne są tam zarówno porady specjalistów jak i opinie użytkowników, więc na pewno ułatwi to wybór oferty.

Grażyna80
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2018, 20:52
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: Grażyna80 » 10 kwie 2020, 18:22

Nigdy nie brałam kredytu hipotetycznego i szczerze mówiąc to nie interesowałam się tym tematem. Co do pożyczek to korzystałam kilka razy z pożyczek i świetnie sprawdza się gdy nagle potrzebujemy pieniędzy. Ja mogę polecić Ci firmę na PW, działają uczciwie i mają fajne warunki.

Adolf25
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2018, 9:39
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: Adolf25 » 03 maja 2020, 19:51

Pożyczke bierzesz na dowolny cel kredyt hipoteczny na nieruchomosc i jest on zabezpieczony na hipotece.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: martan » 05 paź 2020, 11:47

Tak jak tutaj pisze osoba powyżej. W przypadku pozyczki banki wymagają jednak o wiele wiekszej zdolności kredytowej, zwykle również pożyczki udzielane są na niższą kwotę niż w przypadku kredytu hipotecznego, gdzie bank ma zabezpieczenie w postaci mieszkania. Tak wieć najczęściej ludzie biorą włąśnie kredyty hipoteczne ( na zakup i potem ewentualnie na wyremontowanie mieszkania, szczególnie jeśli jest to mieszkanie deweloperskie, które trzeba umeblować).

Ze swojej strony polecam skontaktować się w celu wybrania oferty z doradcą. Samodzielnie trudno jest się często odnaleźć w ogromie ofert.
Proponuję jeszcze doczytać.
http://www.forumbudowlane.pl/

wazer
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: wazer » 01 lut 2021, 9:11

Dodam jeszcze od siebie, że w ostatnich latach preferencje klientów uległy znacznej zmianie. Konsumenci dłużej analizują przed podjęciem decyzji przed zakupem jakiegoś produktu lub skorzystaniem z jakiejś sługi. A w dobie internetu jeszcze nigdy nie było to tak łatwe jak obecnie.
Ale to dobrze, bo i sama jakość usług uległa znacznej poprawie - mozna więc śmiało powiedzieć, że skorzystała na tym cała gospodarka.

Podobnie jest w przypadku pożyczek. W sieci jest wiele portali, na których mozna sobie porównac ich ceny.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, 8:08 przez wazer, łącznie zmieniany 1 raz.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: stix » 01 lut 2021, 20:48

Na pewno na remont kredytu hipotecznego nie dostaniesz tylko jak już pożyczkę hipoteczną. Osobiście radziłabym jednak wziąć kredyt gotówkowy. Ale też nie znam sytuacji. Lepiej tę sprawę przedyskutować z kimś kto się zna jak doradca kredytowy i polecam bardzo Bold Invest . Zrobi Ci też symulację kosztów i będziesz wiedziała co i jak

jarecki89
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2019, 21:12
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: jarecki89 » 13 mar 2021, 17:41

Szczerze, to ja przed podjęciem decyzji jednak zdecydowałbym się na porównanie pozyczek. Na pewno będzie to bardzo pomocne.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów