Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
MaCzeR
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 14 sty 2019, 14:26
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: MaCzeR » 13 wrz 2019, 9:11

Karolina_89 pisze:Czasem mam wrażenie że ludzie zapominają o łazience przy urządzaniu domu, czy mieszkania. W moim mieszkaniu jest mała łazienka ale postarałam się żeby zmieściło się tam wszysto co trzeba. Na sedesie mam zamontowaną deskę myjącą USPA z której jestem bardzo zadowolona. Łazienka jest w jasnych kolorach. Mam prysznic typu walk-in i podwieszane meble łazienkowe tylko na pralkę już mam mało miejsca.


I ja - szczególnie gdy widzę jak ludzie na się upychają wannę choć mogliby właśnie przez kabinę zyskać nieco miejsca - choćby właśnie na tą pralkę.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: ArkadiuszKrol » 14 wrz 2019, 16:26

Też szukam ciekawych pomysłów. Co sądzicie o ciemnych łazienkach?

Łuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2019, 13:57
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Łuki » 25 wrz 2019, 14:04

Żeby mieć dobrze urządzona i funkcjonalna łazienkę chyba najlepiej skorzystać z usług projektanta wnętrz. Ja miałem bardzo mała łazienkę i do tego z oknem. Skorzystałem z usług firmy Kavalerka Studio i jestem MEGA zadowolony. Pani projektantka zaproponowała mi rozwiązania o których sam bym nie pomyślał.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: lideropinii » 25 wrz 2019, 15:24

ArkadiuszKrol pisze:Też szukam ciekawych pomysłów. Co sądzicie o ciemnych łazienkach?


Ciemne akcenty aranżacyjne jak najbardziej, całkiem ciemne łazienki niekoniecznie.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

owsianka91
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 26 cze 2019, 10:43
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: owsianka91 » 29 wrz 2019, 20:35

Bardzo dużo fajnych i praktycznych pomysłów na urządzenie łazienki znajdziesz w Kludi. Sama zaglądam na ten portal w poszukiwaniu inspiracji. Planuję generalny remont łazienki i chciałabym urządzić ją w nowoczesnym stylu.

koooza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:22
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: koooza » 01 paź 2019, 9:24

Ja na przykład do dekoracji części ścian wykorzystałem nie glazurę, a płytki ręcznie formowane. Strzał w 10. Łatwy montaż, coś innego, dobrze się prezentują przy górnym oświetleniu. Warto wejść na stronę Klinkierbud mają płytki Vandersanden

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: e-Rzecznik_Magnat » 09 mar 2020, 20:52

Jednym z częściej powtarzanych błędów w aranżacji łazienki jest wykładanie wszystkich ścian ceramiką. To powoduje efekt „pudełka” i tworzy wnętrze ciężkie, trudne do zmiany przez lata. Tymczasem nowoczesne łazienki projektuje się w sposób bardziej elastyczny. Płytki ceramiczne występują tylko w miejscach koniecznych (np. podłoga, kabina prysznicowa), a pozostałe ściany i sufity wykańcza się farbami ceramicznymi lub strukturami dekoracyjnymi. To daje efekt lekkości w najczęściej niedużym pomieszczeniu i pozwala zmienić aranżację wraz ze zmieniającymi się trendami. Zmiana kolorystyki i dodatków potrafi radykalnie odmienić i tym samym odświeżyć wnętrze.

15.jpg
15a.jpg
15b.jpg

aga01
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 20 sty 2016, 13:18
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: aga01 » 10 mar 2020, 13:04

Może i tak ale w większości nadal każdy decyduje się na położenie płytek. U nas też tak jest ale kładliśmy je już dawno. Jednak zgadzam się, że te dodatki potrafią odmienić pomieszczenie całkowicie i wiem co mówię, bo właśnie to robię. Dziś udało mi się sporo wybrać fajnych rzeczy, a to dlatego, że trafiłam na promocję.
agadys

lorenss
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 22 lis 2018, 11:14
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: lorenss » 22 mar 2020, 20:11

Jestem tego samego zdania.

Mupeczka546
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2020, 12:05
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Mupeczka546 » 12 sie 2020, 12:07

Najlepszym rozwiązaniem będzie łazienka nowoczesna, która przyciąga nie tylko swoim wyglądem, ale również funkcjonalnością. Tu znajdziesz więcej info http://www.e-lazienki.pl/a/jak-urzadzic ... 18146.html

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: lideropinii » 18 sie 2020, 16:32

Drewno w łazience? Co sądzicie?
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Domores » 19 sie 2020, 8:53

lideropinii pisze:Drewno w łazience? Co sądzicie?
To jest oczywiście bardzo fajne rozwiązanie bo drewno daje nam poczucie ciepła inaczej jak płytki. Teraz już są płytki drewnopodobne ale to nie to samo co prawdziwe drewno. Mi podobają się np. takie aranżacje Obrazek

Paulinka_w
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2020, 20:43
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Paulinka_w » 13 wrz 2020, 20:26

shore pisze:słuchajcie a podobaja wam się takie lustra glamour Hollywood, myślicie że pasują do naszej polskiej mentalności aranżacji wnętrz? Bardzo mi się one podobają i chciałabym je mieć w łazience, tylko powiedzcie podobają Wam się? Jaki styl najbardziej by pasował pod takie lustro?


Nie jestem pewna, zerknij np tu http://www.e-lazienki.pl/a/lazienka-stylowa-czy-nowoczesna-854.html fajny artykuł o stylach w łazience, może Ci pomoże.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: lideropinii » 20 wrz 2020, 19:51

Domores pisze:
lideropinii pisze:Drewno w łazience? Co sądzicie?
To jest oczywiście bardzo fajne rozwiązanie bo drewno daje nam poczucie ciepła inaczej jak płytki. Teraz już są płytki drewnopodobne ale to nie to samo co prawdziwe drewno. Mi podobają się np. takie aranżacje Obrazek


Serie płytek dobrze wkomponowane także mogą wyglądać i modnie i ładnie, choć oczywiście drewno to drewno :)
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Klaudiaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2020, 8:26
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Klaudiaa » 30 lis 2020, 8:29

jeżeli zależy ci na funkcjonalności to najlepiej zlecić to zadanie jakiejś firmie, ja postawiłam na DD Projekt i wiem, że sama nie uzyskałabym takiego efektu


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów