Fasada aluminiowa

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Marcelinho
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2016, 19:48
Fasada aluminiowa

autor: Marcelinho » 28 sie 2016, 19:52

Dzień dobry,
zastanawiam się nad fasadą aluminiową do domu, bo spodobało mi się ona na zdjęciach. Czy ktoś miał cokolwiek z nimi do czynienia? I czy aby nie wyglądają one zbyt... odpustowo? Myślałem o fasadzie od tej firmy: http://morad.pl/fasady-aluminiowe.html

balsyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 17 paź 2016, 13:36
Re: Fasada aluminiowa

autor: balsyl » 18 paź 2016, 8:00

To dobry pomysł, lecz chyba drogi.

Marek.Rozacki
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:30
Re: Fasada aluminiowa

autor: Marek.Rozacki » 23 kwie 2018, 11:25

To zależy jaką firmę wybierzemy. My robiliśmy taka fasadę z firmy MESAL Sp. z o.o. z Lublin. Firma mieści się na ulicy Energetyków i oferuję usługi z zakresu stolarki aluminiowej - ogrody zimowe, zadaszenia, systemy przeciwpożarowe i stalowe.

Albercik23
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:03
Re: Fasada aluminiowa

autor: Albercik23 » 11 cze 2018, 10:44

Marku, a co rozumiesz przez systemy przeciwpożarowe? Pytam, bo potrzebuję znaleźć do firmy przegrodę przeciwpożarową, natomiast nie do końca wiem, gdzie miałbym szukać tego typu rzeczy. To znaczy kolega polecał mi alufire.com natomiast zbieram opinie póki co.

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Fasada aluminiowa

autor: Agat83 » 15 cze 2018, 17:31

Jeśli będziecie kiedyś potrzebować dobrych i różnorodnych elementów np. z aluminium, polecam zainteresować się stroną sklepu: http://www.sklep.hart-metale.pl . My zawsze znajdujemy tam, co nam jest potrzebne. Może wam również się przydać w niedalekiej przyszłości, jeśli remontujecie/budujecie/majsterkujecie. :)

cecce
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 07 mar 2018, 9:06
Re: Fasada aluminiowa

autor: cecce » 30 lip 2018, 21:26

Albercik23 pisze:Marku, a co rozumiesz przez systemy przeciwpożarowe? Pytam, bo potrzebuję znaleźć do firmy przegrodę przeciwpożarową, natomiast nie do końca wiem, gdzie miałbym szukać tego typu rzeczy.


Jeśli chodzi o materiał na elewację to tutaj płyty warstwowe Kingspan się sprawdzą https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/plyty-warstwowe.Pełnią rolę ochrony przeciwpożarowej, oczywiście także izolację termiczną. Są bardzo często stosowane w przypadku nowoczesnych budynków, biurowców, galerii itd. ze względu na estetykę

taczkowaty
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 08 lis 2015, 12:40
Re: Fasada aluminiowa

autor: taczkowaty » 23 wrz 2019, 8:42

Dla mnie jednak dom to nie hala magazynowa i elewacja powinna być jednak ładniejsza i bardziej praktyczna. Tu pasuje zdecydowanie klinker. Warto w tym zakresie wejść na stronę King Klinker

merkury
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:42
Re: Fasada aluminiowa

autor: merkury » 30 wrz 2019, 16:09

O tak! Klinkier to zdecydowanie bardzo fajny i praktyczny materiał. Z King Klinker ekstra jest kolekcja Old Castle. Płytki super wyglądają i można je połączyć z innymi materiałami np. tynkiem

Jendrula469
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2019, 8:21
Re: Fasada aluminiowa

autor: Jendrula469 » 22 paź 2019, 12:56

Moja żona od zeszłego roku namawiała mnie na zbudowanie ogrodu zimowego. W końcu moja żona mnie przekonała i mogę pochwalić się taki pięknym ogrodem zimowym, który wykonała właśnie ta firma PRODIMEX.

Marcin.28
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2018, 14:32
Re: Fasada aluminiowa

autor: Marcin.28 » 23 paź 2019, 11:17

Myślę, że fasada aluminiowa daje imponujący, bardzo nowoczesny efekt zgodny z najnowszymi trendami. Mogę nawet polecić firmę która się specjalizuje w produkcji takich konstrukcji dla domów jednorodzinnych - R&M Alufasady z Jędrzejowa. Produkują fasady na systemach Schuco, które dają dużo możliwości technicznych i estetycznych.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Fasada aluminiowa

autor: stix » 29 lut 2020, 16:15

cecce pisze:Jeśli chodzi o materiał na elewację to tutaj płyty warstwowe się sprawdzą


Potwierdzam jak najbardziej, płyty warstwowe charakteryzują się świetnymi parametrami jeśli chodzi o termoizalację, mają bardzo niski współczynnik U i są dostępne wielu wariantach kolorystycznych dzięki czemu można stworzyć bardzo ładną elewacja. Polecam zamawiać w sklepie buildnowonline ponieważ tutaj są dostępne płyty z rdzeniami IPL które są bardzo dobre


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów