Odbiór domu

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Katarzyna0498
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2020, 23:45
Odbiór domu

autor: Katarzyna0498 » 29 lut 2020, 0:10

Witam.
Mam kilka pytań dotyczących odbioru domu jednorodzinnego.
Budowa rozpoczęła się w 2004 roku. Najpierw wykończyłam tylko dół domu bo na tyle mnie było stać, niedawno bo kilka lat temu wykończyłam również górę. W projekcie domu nie mam ganku, który chciałabym zrobić, ponieważ wejście jest mało komfortowe, poza tym wejście do kotłowni jest 'prowizoryczne' z zewnątrz. Chciałabym też zrobić taras. I tu pytanie, czy pod tarasem i gankiem trzeba robić ocieplenie ścian, fundamentów(nie wiem jak to się fachowo nazywa)? Jak to jest z odbiorem domu jeżeli dach spada na miedzę sąsiada? Jaki jest koszt odbioru takiego domu? Może ktoś miał podobny problem? Proszę o porady, co zrobić, od czego zacząć? Jak ten temat ugryźć?

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

Gotowe projekty domów