Kanalizacja gminna brak zgody sąsiada mogę szambo?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Jarekns
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:12
Kanalizacja gminna brak zgody sąsiada mogę szambo?

autor: Jarekns » 24 lut 2020, 20:36

Witam
Mam problem ponieważ kupiłem działkę Itd. Jestem na etapie załatwiania zezwolenia i już pojawił się problem iż sąsiadka oddalona o jakieś 100m nie wyraża zgody na przyłączenie się do jej studzienki z kanalizacją... Twierdzi że nie ma takiej możliwości i koniec tematu...
Chciałbym zrobić szambo ale czytam po internecie że jeśli istnieje możliwość przyłączenia się to nie może być szamba... Nie wiem co teraz robić czy istnieje możliwość zrobienie sobie tego zbiornika jeśli przyłącz jest na sąsiedniej działce ale sąsiadka nie wyraża zgody na podłączenie?

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Kanalizacja gminna brak zgody sąsiada mogę szambo?

autor: euro_tuned » 24 lut 2020, 20:47

Pytaj w gminie. Upierdliwa sąsiadka jest właścicielem rurociągu, że nie pozwala czy po prostu boi się kopania po ogrodzie?

Jarekns
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:12
Re: Kanalizacja gminna brak zgody sąsiada mogę szambo?

autor: Jarekns » 24 lut 2020, 21:00

Twierdzi że nie da kopać po ogródku, Ale tam gdzie jest studzienka nie ma nic tzn. trawnik ale w takim stanie że w przydrożnym rowie jest o wiele wiele ładniejszy... Ewidentnie Pani ma problem z tym że po złości nie pozwoli... Dodatkowo mój dom nie będzie jej w niczym kolidował jest dość oddalony i wyżej na wykopanej półce (Teren górzysty Małopolska) Nawet go od niej nie będzie widać... Chodzi mi o to czy jest jakikolwiek sposób na własne szambo...

Ps. dzięki za odpowiedź

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Kanalizacja gminna brak zgody sąsiada mogę szambo?

autor: euro_tuned » 24 lut 2020, 21:18

Myślę, że szambo przejdzie. Ja np sąsiadowi za zgodę na przyłączenie do wodociągu który idzie przez moją działkę do niego (dogadał się z poprzednim włascicielem mojej działki) zapłaciłem 2tysiące złotych. Spróbuj babie powiedzieć że coś jej zapłacisz. Ja bym zrobił sporo żeby tylko nie mieć szamba na twoim miejscu bo szambo to samo zło.

Jarekns
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:12
Re: Kanalizacja gminna brak zgody sąsiada mogę szambo?

autor: Jarekns » 24 lut 2020, 21:25

Wiem że trzeba pompować itp. Ale czy jest jeszcze jakieś większe zło? Tzn. Może koszty budowy dużo wyższe???

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Kanalizacja gminna brak zgody sąsiada mogę szambo?

autor: euro_tuned » 24 lut 2020, 21:39

Dla mnie największe zło to ciągłe myślenie o pompowaniu itp. Miałem szambo i nigdy więcej nie chcę.

Jarekns
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:12
Re: Kanalizacja gminna brak zgody sąsiada mogę szambo?

autor: Jarekns » 24 lut 2020, 21:58

Będę się starał jednak o to szambo nie będę się prosił bo w moim aktualnym domu pozwoliłem sąsiadowi bez problemu się podłączyć... A tej Pani jeszcze porządnie uprzykrzę życie :D :D :D Ogólnie nikt z tamtejszych sąsiadów jej tam nie lubi :D
Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

yellow1
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:08
Re: Kanalizacja gminna brak zgody sąsiada mogę szambo?

autor: yellow1 » 28 kwie 2020, 21:10

A co sąsiedzi mają do gadania. Szambo szczelne, dobrze zainstalowane- nie ma żadnego problemu


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów