Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: KolosRes22 » 10 lut 2020, 10:20

Cześć,
Chciałbym zapytać Was na jaką kosiarkę i podkaszarkę spalinową postawić? Szukam powoli sprzętów do ogrodu, aby na wiosnę mieć gotowe wyposażenie i już nie męczyć się ze starą kosiarką bo przy ponad 1000m2 działce jest to dość uciążliwe. Pozdrawiam i dzięki z góry za konkretny!

JoachimKon
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: JoachimKon » 14 lut 2020, 11:26

Ja ogólnie nie jestem zwolennikiem przepłacania za samą markę, bo w wielu przypadkach tak niestety jest. Dlatego jak już byłem na etapie poszukiwań to doradziłem się znajomych i też znajomego który pracuje z takim sprzętem na co dzień i tak też postawiłem na John Gardener co do którego jak na razie nie powiem nic złego. Kosy praktycznie nie do zdarcia i to przy długiej pracy oraz ciężkich warunkach. Wygodne w użytku i przede wszystkim dostępne w naprawdę sporo niższych cenach niż te najbardziej znane

MarcinR33
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:18
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: MarcinR33 » 21 lut 2020, 11:43

Dobra propozycja, co do sprzętów ogrodniczych rzeczywiście niektóre marki po zagłębieniu się w techniczne sprawy praktycznie niczym się nie różnią, a są sporo droższe. Lepiej poszukać na forach i popytać znajomych, zanim od razu przy pierwszej wizycie w markecie budowlanym podejmie się decyzję zakupową.

OlekPin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:47
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: OlekPin » 21 lut 2020, 11:47

Fajny temat, dobrze wcześniej się przygotować do tych wszystkich prac ogrodowych

SebastianKrol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:13
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: SebastianKrol » 28 lut 2020, 12:25

Podzielam dobre opinie odnośnie Geko, nie jest to może bardzo znany producent jeśli chodzi o markę. Natomiast mają wysokiej jakości narzędzia oraz elektronarzędzia do pracy w ogrodzie, czy wykonywaniu prac remontowych oraz budowlanych. Co do kosiarek spalinowych to możecie zajrzeć na firmy którą wymieniłem gdzie są wszystkie ich opcje i na spokojnie sobie ją dobierzecie w zależności od konkretnych potrzeb.

Tomek Zawadzki
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2020, 15:27
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: Tomek Zawadzki » 06 mar 2020, 10:32

Ja nie dawno kupiłem hondę i jestem bardzo zadowolony.

Nastazja1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2020, 13:29
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: Nastazja1 » 09 mar 2020, 13:35

Ja też niedawno musiałam zakupić nową i kompletnie nie wiedziałam jak się za to zabrać, jednak po przeczytaniu kilku opinii zdecydowałam się na kosiarkę spalinową NAC - służy mi już od jakiegoś czasu i jestem zadowolona ze swojego wyboru.

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: KolosRes22 » 12 mar 2020, 10:38

Super, dzięki za wskazówki. Na pewno tymi podpowiedziami będę się kierował i dam znać jak już będzie po zakupach :)

JoachimKon
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: JoachimKon » 26 mar 2020, 9:05

Nie ma za co :) Jak coś jeszcze będziesz chciał wiedzieć to koniecznie daj znać. Mam nadzieję, że uda nam się pomóc i rozwiązać wszystkie problemy.

SebastianKrol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:13
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: SebastianKrol » 27 mar 2020, 12:19

Czekamy na twoją opinię i zobaczymy czy dołączysz do grona zwolenników, a może wręcz przeciwnie. Udanych łowów zakupowych! :D

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: KolosRes22 » 25 cze 2020, 14:20

Zakup udany, sprzęt działa. Na teraz moja opinia jest bardzo pozytywna, zobaczymy w takim razie jak będzie już po całym sezonie letnim!

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: grrregg » 18 lip 2020, 9:26

Co według was lepszym rozwiązaniem spalinówka czy akumulatorowa? Mam dylemat co kupić, musi być na pewno łatwa do obsługi, bo nie raz wyjeżdżam na dłużej i koszenie spada na żonę, syna nastolatka więc chciałbym coś też pod tym kątem przystępnego

Rokiko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 14 mar 2016, 11:00
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: Rokiko » 18 lip 2020, 11:45

grrregg pisze:Co według was lepszym rozwiązaniem spalinówka czy akumulatorowa?
Jak masz mały trawnik do 300-400m to spokojnie elektryczna Ci wystarczy nawet taka akumulatorowa. Powyżej tej powierzchni najlepiej sprawdzi się spalinowa z własnym napędem. Tu na pewno po małym przeszkoleniu i żona da sobie radę :)

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: ArekWoj » 24 lip 2020, 13:07

Jak dla mnie również wygrywa spalinowa, jednak duża większa wygoda przy dużych powierzchniach działki. U mnie jest oczywiście John Gardener ze sporą regulacją wysokości, dobrym napędem i kosi aż miło niezależnie czy teren jest równy.

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Kosiarka i podkaszarka spalinowa - jaką wybrać?

autor: grrregg » 19 sie 2020, 21:44

ostatecznie się zdecydowałem na zakup akumulatorowych ryobi, jestem z tego wyboru zadowolony bo są bardzo proste w obsludze, młody szybko załapał co i jak i radzi sobie ze sprzętem. Myślę, że bedzie równie dobrze się to spisywało jak inne urządzenia jakie od nich mam


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów