Fatalnie wykonałem sufit

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ondre
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 04 paź 2005, 10:23
Lokalizacja: Bytom
Fatalnie wykonałem sufit

autor: ondre » 18 lut 2020, 11:04

Witam Koledzy!
Jak w temacie, fatalnie wyszedł mi sufit w dużym pokoju, jak teraz to poprawić, bo kłuje mnie w oczy :D :?: :?:
O ile kuchnia, przedpokój, mały pokój wyszły mi ładnie, to w tym największym, gdzie goście przychodzą, wyszło brzydko. Co prawda to płyty położyłem bardzo równiutko, sprawdzałem liniałem pod światło i było super, to łączenia i maskowanie wkrętów spieprzyłem.
A zaczęło się już pechowo, bo nie mogłem wynieść wszystkich mebli, z tego pokoju. Stąd był utrudniony dostęp do niektórych części sufitu. No i widoczność bardzo spadła w pokoju. Nie mam takiej lampy którą oświetla się pod kątem. To używałem lampy czołówki na głowie. I to był kolejny błąd. U góry wydawało się idealnie wyszlifowane, a po malowaniu padaka. Może używałem za drobnej tarczy 240-220, bo bałem się przetrzeć na złączach. No i przeciągnąłem całe płyty gładzią tak jak Mario Budowlaniec na filmiku, by uzyskać jednolity kolor.
Niestety musiałem przerwać na parę dni pracę podczas szlifowania.
Potem zastosowałem grunt Cekol, jeden raz wałkiem, No i zacząłem malować podkładową Beckersa,
Po pierwszym malowaniu wyszły wybrzuszenia z niedoszlifowania no i słabo pokryło. Mówię sobie, kolejny raz będzie lepiej. No i tak pokryłem jeszcze 2 razy. Zrobiło się biało ale wybrzuszenia się powiększyły. Jeszcze się nie martwiłem, bo wierzyłem że Tikkurilla Antyrefleks to zatai. Nic z tych, rzeczy! 2 warstwy i jakby jeszcze się powiększyły te błędy.
Koledzy!!! jak poprawić ten sufit? bo nie mogę spokojnie siedzieć w tym pokoju?? :D
Zeszlifować? ale jak??? jaką tarczą i jak głęboko? potem trzeba czymś pomalować przed ponowną gładzią? Czy w ogóle można gładź położyć na tą farbę?
Dałem zapytanie do firmy na OLX czy by nie zrobili gładzi na suficie,, odpowiedzieli, za mały zakres prac... :)
Także muszę kiedyś sam to poprawić bo wszyscy tak zapracowani na wielkich robotach!!
Czy nie byłoby dobrze wykończyć to gładzią polimerową potem? wałkiem nałożyć i dużym nożem do gipsu to ściągać?
Bardzo proszę, poradźcie coś jak z tego wyjść i mieć przy oświetleniu wieczorem ładny sufit???
pozdrawiam kolegów :D

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Fatalnie wykonałem sufit

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 26 lut 2020, 21:11

Szanowny Panie,
Żadna farba nie przykryje takich nierówności. Najlepszym wyjściem byłoby nałożenie gładzi na całą powierzchnię sufitu. Rekomenduję przeszlifowanie łączeń papierem ściernym o niskiej granulacji, uważając przy tym jednocześnie, aby nie uszkodzić powierzchni płyt. Pozostałą powierzchnię można delikatnie zmatowić. Całość należy dokładnie odpylić i zagruntować gruntem Śnieżka Acryl-Putz® GU40. Do wygładzania powierzchni może Pan zastosować gładź Śnieżka Acryl-Putz® ST10 Start. Gładź jest łatwa w urobieniu i aplikacji, elastyczna, dobrze trzymająca się podłoża, łatwa w szlifowaniu. Dwie warstwy powinny wyrównać sufit. Prace remontowe warto prowadzić w ciągu dnia, przyda się również boczne światło. Polecam najpierw wykonać prace na próbę, na niewielkim fragmencie podłoża, aby sprawdzić efekt końcowy.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów