Drzwi Wikęd opinie

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Arcelf
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:25
Re: Drzwi Wikęd opinie

autor: Arcelf » 15 lut 2020, 20:18

Witam wszystkich. Mieszkam na stałe w Irlandii i 3 miesiące temu zainstalowano mi drzwi Premium 12C zgodnie z moim zamówieniem. Generalnie polecałbym te dzwi za jakość wykonania, gdyż wyglądają dokładnie tak jak chciałem i sprawiają wrażenie solidnych. Jest jednak pewien problem co do którego chciałbym zasięgnąć opinii. Mój dom to taki szeregowiec znajdujący się na osiedlu wielu podobnych, ale jednak położonych na wzgórzach. Irlandia to kraj gdzie z wiatrem i wichurami trzeba się niestety pogodzić i tu rodzi się moje zapytanie. Mam wodę na podłodze tuż za dzwiami - nie jakieś kałuże, ale jednak po każdym wietrzno - deszczowym dniu. Muszę dodać, że poprzednie drewniane drzwi, które sprawiały wrażenie bardzo tanich, to nie miały tego problemu. Jako ciekawostkę podam, że sprzedawca (właściciel firmy) mocno nalegał na zainstalowanie daszka nad drzwiami, który ma spowodować spełnienie norm wody spadającej na drzwi w trakcie obfitych opadów i uzależnił tym długość gwarancji. Zgodziłem się na jego wskazówki, tzn mam daszek ale po czasie zgłosiłem reklamację.Przybyły monter podregulował ustawienia dzrwi, opowiedział mi fajną historię jak to wiatr napiera na drzwi i to może być mój problem , lecz jednak ja tego nie kupuję. 2 osoby, które poleciły mi firmę będącą dealerem Wikęd, będąc początkowo zachwycone jakością drzwi zgłosiły podobne problemy. Zauważyłem parę bardzo wartościowych komentarzy na tym forum i byłbym zadowolony usłyszeć opinię. Moje wcześniejsze spostrzeźenie odniośnie przymusu instalacji daszku (canopy jak ktoś woli) sugerują, że problem wodoszczelności dzwi wikęd jest znany, Być może odpowiedzialna za to jest dolna listwa, ale czy tak być powinno? Proszę o komentarze.

KatarzynaRaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2022, 16:48
Re: Drzwi Wikęd opinie

autor: KatarzynaRaj » 30 mar 2022, 17:00

Drzwi firmy Wikęd są kiepskiej jakości. Skrzydła drzwiowe się wypaczają , zawiasy „strzelają” i są nieszcelne.
Zakupiłam drzwi Termo. Dostarczone skrzydło drzwiowe miało wade uchwytu i konieczna była wymiana skrzydła. Po kilku miesiącach, interwencji i telefonach skrzydło wymieniono.
Okazało się jednak, ze nie można skrzydła wyregulować, zawiasy "strzelają". Kolejne zgłoszenia, telefony, próby naprawy i po kolejnych miesiącach kolejny specjalista stwierdził, że przyczyną jest wypatrzenie skrzydła.
Mełło 8 miesięcy od stwierdzenia wady i nikt się nie odezwał. Interwencja u producenta nic nie daje bo on zasłania się siecią dostawców i informacją w karcie gwarancyjnej, ze drzwi zewnętrzne termo należy umieścić po dachem którego szerokość i głębokość jest większa o 1 m od szerokości drzwi!? . A kiedy kapiący się o tym dowiaduje?
kupujący dowiaduje się o tym jak zapłaci, zamontują drzwi i wtedy otrzymuje kartę gwarancyjną gdzie to jest napisane.
Z tego wynika, ze firma wie że sprzedaje kiepski towar, a zabezpieczając się wpisuje drobnym maczkiem różne uwarunkowania. Nie informuje o tym klientów wprowadzając ich tym samym w głąb. Warto trochę dopłacić kupić inne drzwi zewnętrzne innego producent choć i te nie były tanie.
Nie polecam. Kup jeśli chcesz mieć kłopoty.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi Wikęd opinie

autor: theme » 08 kwie 2022, 10:09

Arcelf trochę po czasie ;) ale inny może się przyda - jak masz zamontowane drzwi? Otwierają się na zewnątrz domu czy do wewnątrz? Jak do wewnątrz to konieczny jest tzw. okapnik + zadaszenie nad drzwiami. Jest ono obligatoryjne dla zapisów gwarancyjnych w każdej opcji. Drzwi montowane z otwieraniem do wewnątrz mają tendencję do odpychania skrzydła od uszczelek podczas b. silnego wiatru. Normalne zjawisko i występuje w każdych drzwiach.
Jeśli masz drzwi montowane z otwieraniem na zewnątrz domu to sprawdź czy masz prawidłowo wyregulowane skrzydło. Przytrzaśnij kawałek kartki papieru między uszczelkami drzwi. Albo nie powinieneś móc jej wyciągnąć albo zrobisz to z dużym oporem. Tam gdzie kartka lekko wychodzi to masz przyczynę nieszczelności.
Możesz zwiększyć docisk za pomocą blaszek trzymających język zamka. Śrubokręt krzyżak i 2 min roboty.
Inna sprawa to, że Wikęd w drzwiach z zasuwnicą ma 2 etapowe zamykanie. Pierwsze zamkniecie to jest zwykłe przy użyciu klamki. Drugie po przekręceniu klucza. Dopiero haki zasuwnicy dociągają mocniej skrzydło.

KatarzynaRaj - nie wiem kiedy kupując coś dostałaś najpierw gwarancję, a później towar? Druga rzecz to sprzedawca nie poinformował Cię o konieczności zadaszenia więc to raczej jego trzeba winić, a nie producenta. On gwarancje ma w necie dostępne. W katalogu zawarł informację o konieczności zadaszenia - strona 6 na dole - tam masz wszystkie z grubsza ważniejsze warunki.
Przykro mi, że tak się stało u Ciebie ale chyba nie w tym miejscu co potrzeba szukasz winnych. U mnie w salonie Klient informowany jest o podstawowych warunkach montażu drzwi. Na miejscu ja lub inny montażysta dokonuje oględzin i w protokole odbioru naszej pracy oraz drzwi są stosowne zapisy - brak wymaganego zadaszenia. Z resztą na umie zakupu z montażem drzwi jest to również podkreślone.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

marko19
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 04 lip 2016, 22:15
Re: Drzwi Wikęd opinie

autor: marko19 » 14 lis 2022, 10:52

Mój drugi wybór, gdyby nie Aluhaus. Osobiście uważam, że Aluhausy były najlepszym wyborem i pod względem parametrów, wyglądu czy ceny. Na pewno czołówka producentów, ale warto sobie porównać wyceny.

kiniakinga
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 21 wrz 2017, 14:04
Re: Drzwi Wikęd opinie

autor: kiniakinga » 21 lut 2023, 18:28

Drożej nam wyszła wycena niż z Aluhaus, a jakość podobna. Nawet w mojej ocenie lepiej wykonane są nasze drzwi aluhausy niż wikędy mojego brata.

Przemsza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 31 gru 2016, 14:34
Re: Drzwi Wikęd opinie

autor: Przemsza » 24 kwie 2023, 14:36

Wikęd ok, ale korzystniejszą ofertę mieli w Aluhaus. Dłuższy czas gwarancji i ogólnie szybszy okres realizacji zamówienia. Dużo osób nam polecało tą firmę, stąd też wybór. Myślę, że półka cenowa podobna kwestia tego, jak pasuje Ci oferta. Sądząc po tym, kiedy publikowałeś posta pewnie jesteś już po montażu. Czy zdradzisz na czyje drzwi się zdecydowałeś?

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi Wikęd opinie

autor: theme » 15 maja 2023, 15:58

Aluhaus bardzo OK firma. Nie raz to pisałem i nie raz pewnie napiszę. Może nie tak często ją montuję u siebie ale jakość jest adekwatna do wydanych pieniędzy. Szkoda tylko że nie ma info o szybach czy są tam ramki ciepłe czy nie. Ja niestety nigdzie się nie doszukałem, a szkoda, bo drzwi z całkiem przyzwoitymi parametrami. Szkoda byłoby pogarszać izolację termiczną dla drzwi przeszklony w jakiś znaczący sposób.
Bardziej podoba mi się to w Wikędzie czy Hormannie - tam jest to czytelniej pokazane ile przenikania ciepła jest dla drzwi pełnych, ile dla przeszklonych, ile dla naświetli.
__________________________

pozdrawiam

The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów