Okap - niezbędny w kuchni?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
MariuszWolski
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2020, 23:06
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: MariuszWolski » 02 lut 2020, 21:52

Jak ktoś gotuje na co dzień to bez okapu nie wyrobi. I najlepiej zakupić porządniejszy. Te najtańsze do 250 zł to się nie nadają.

mojnowydom
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:23
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: mojnowydom » 06 lut 2020, 14:17

Złotowłosa pisze:Ja nie mam okapu, swiadomie z neigo zrezygnowalam. Korzystam z kuchni od 10 miesiecy, dzien w dzien gotujac i nic sie z szafkami nad kuchenka nie dzieje. /


10 miesięcy to trochę mało, żeby coś się miało dziać. Ile gotujesz? Jak niewiele i rzadko, to spoko, ale jak ktoś gotuje dużo i często, to prędzej czy później efekty braku okapu wyjdą.

ROzważamy okap podszafkowy ze względu na to, że go nie widać, a pochłania nieczystości.
Wczesniej nie mieliśmy okapu i tak:
- zaduch w kuchni
- na górze na szfkach jak srzątałam na święta, to była taka masakryczna warstwa jakby kurzu z tłuszczem - obrzydliwe to było i nie mogłam tego domyć
- jak się przytulić do zasłon i dobrze powąchać, to czuć nie tylko wczorajszy obiad

Dla mnie oszczędzanie na okapie jest bez sensu, zwlaszcza, że za 500 zł już można kupić coś, co będzie lepsze niż NIC.

Luizjana
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2020, 18:51
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: Luizjana » 07 lut 2020, 16:12

hm.. no według mnie warto mieć okap choć wiem,że nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie. U mnie np każdy metr kwadratowy w kuchni jest na wagę złota, bo jest to niewielkie pomieszczenie. Myślę więc nad takim piekarnikiem 2 w 1 wraz z kuchenką Adler6020 , a ja bardzo lubię korzystać z takich wielofunkcyjnych urzadzeń.

tebote
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2019, 22:58
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: tebote » 26 lut 2020, 17:51

niezbędny według mnie, nie lubię jak się zapachy po całym domu rozchodzą dlatego kupiłem niedawno nowy okap, electrolux hob2hood ma tę fajną funkcję że sam się włącza jak coś sie gotuje, dla mnie rewelacja

RobertoN
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 lut 2020, 12:57
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: RobertoN » 27 lut 2020, 13:39

Pewnie że tak no chyba że ktoś jada na mieście no to wtedy niekoniecznie

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: lideropinii » 28 lut 2020, 22:21

Słuszna uwaga, w 100% się zgadzamy :)
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Czerkin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2018, 16:00
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: Czerkin » 08 mar 2020, 17:28

Okap tylko z wyciągiem, jeśli mamy montować z filtrem węglowym możemy sobie darować, równie dobrze może go nie być

Vollare
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2018, 17:04
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: Vollare » 14 mar 2020, 20:52

Czerkin pisze:Okap tylko z wyciągiem, jeśli mamy montować z filtrem węglowym możemy sobie darować, równie dobrze może go nie być


Mam dokładnie to samo zdanie

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: lideropinii » 15 mar 2020, 21:47

Dlaczego tak sądzisz? W wielu kuchniach, gdzie gotuje się często wodę i obiad w niedzielę takie rozwiązanie jest w zupełności wystarczające.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Orochimaru
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2021, 22:51
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: Orochimaru » 30 cze 2021, 4:30

Dostałam mieszkanie we wrześniu tego roku po 2 miesiącach poszukiwań, w końcu znalazłam wystarczająco dobre mieszkanie blisko mojego biura. To było trochę drogie, ale je wziąłem. Byłem na tyle głupi, że nie sprawdziłem czy w kuchni jest okap (maszyna, która wysysa parę podczas gotowania). Ponieważ było lato, nie przeszkadzało mi to zbytnio, bo po prostu otwierałem okno w kuchni podczas gotowania i już podpisałem umowę iw ogóle. Ale zimą zrobiło się trochę denerwujące.

Czy liczy się to jako konieczność w umeblowanym mieszkaniu? Jeśli poproszę właściciela o zainstalowanie go, czy będzie do tego zobowiązany?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2021, 11:20 przez Orochimaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Verbena
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 25 wrz 2017, 9:07
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: Verbena » 01 lip 2021, 7:17

Planuję zakup okapu, bo wszystkie zapachy roznoszą się po mieszkaniu, mam tego dość.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: lideropinii » 04 lip 2021, 19:13

Bez dwóch zdań, tym bardziej, że okap można tez potraktować jako element dekoracyjny, nie musi szpecić wnętrza.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Awatar użytkownika
MaCzeR
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 14 sty 2019, 14:26
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: MaCzeR » 20 lip 2021, 13:08

Bez okapu nie ma życia

martka89
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2021, 19:08
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: martka89 » 23 sie 2021, 20:24

U mnie też okap bardzo się przydaje, okap łączy się z płytą, żadne zapachy nie się roznoszą.

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Okap - niezbędny w kuchni?

autor: budek11 » 07 mar 2022, 7:59

Polecam zainwestować w okap solidnej firmy. Wybierając weź pod uwagę częstotliwość gotowania, przestrzeń w kuchni, obecną wentylację, no i oczywiście styl kuchni(choć dla niektórych będzie to sprawa mało istotna). Kupowanie okapu na „chybił trafił” może nie przynieść spodziewanych efektów i pociągnąć za sobą niepotrzebne wydatki.
Ten model jest na przykład prawdziwą ozdobą kuchni: https://krzywaprosta.pl/okap-sufitowy-n ... w-suficie/
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, 11:04 przez budek11, łącznie zmieniany 2 razy.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów