Grubość ścian w nowym bloku

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

bio
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2020, 21:06
Grubość ścian w nowym bloku

autor: bio » 20 sty 2020, 21:18

Czy ściany wewnętrzne nośne i działowe miedzy mieszkaniami BRUK-BET Termalika 24 cm + tynk dwustronny są wystarczające by nie słyszeć sąsiądow? Przynajmniej w teorii. Zakładam że sąsiędzi nie będą wrzeszczeć. Mieszkanie mam na ostatnim piętrze, więc chodzi mi o sąsiedztwo na jednym poziomie.

Poniżej linki ze zdjęciami:
Obrazek
- w moim przypadku wykorzystano ktoreś z tych trzech pierwszych zdjęć (ofert)
Obrazek
Obrazek

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Grubość ścian w nowym bloku

autor: Domores » 21 sty 2020, 9:49

Ściany między mieszkaniami są zazwyczaj grubsze niż ścianki działowe w samym mieszkaniu ale niestety słychać na pewno będzie trochę bez dodatkowego wyciszenia. Zobacz sobie jakie są zalety i wady betonu komórkowego. Nie wiem jak duża jest ściana która graniczy z sąsiadami ale może warto przed wykończeniem pomyśleć o jakimś dodatkowym wyciszeniu.

bio
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2020, 21:06
Re: Grubość ścian w nowym bloku

autor: bio » 22 sty 2020, 18:16

Ok, dziękuje za informacje.
Jeszcze jedna kwestia. Są prawne wymagania, żeby R’A1 ≥ 50 dB, a blok jest budowany z materiałow, ktore nie gwarantują R’A1 ≥ 50 dB ani również R'A2 > 50 db

R'A1 w zależności od gęstości (grubość ściany 240 mm) to od 38 do 48 db
Poniżej link https://termalica.pl/artykuly/akustyka-scian-w-domach-z-betonu-komorkowego

I teraz pytania:
1. Czy mogę wymagać, by te ściany były grubsze? żeby deweloper zapewnił większą izolację akustyczną?
2. Czy też inne czynniki powoduja, że ta izolacja akustyczna bedzie większa (choć ściana jest tylko obustronne otynkowana) i w rzeczywstości poziom akustyczności spełnia normy prawne - R’A1 ≥ 50 dB

Dodam że mieszkanie mam zarezerwowane w dobrej lokalizacji i innych zastrzeżeń nie mam. To mała miejscowość i poki co nie ma żadnej alternatywy.

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Grubość ścian w nowym bloku

autor: euro_tuned » 23 sty 2020, 4:41

Teoretycznie możesz ale sprawa nie do rozwikłania, deweloper nic nie zmieni na 100%.
Pozostaje Ci wygłuszyć ściany wełną mineralną.

tomradzio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 12 cze 2015, 9:20
Lokalizacja: Warszawa
Re: Grubość ścian w nowym bloku

autor: tomradzio » 31 sty 2020, 18:29

Każda inwestycja musi mieć odbiór budowlany i na tej podstawie jest wydawane pozwolenie na użytkowanie. Ściany międzylokalowe najczęściej robi się z materiałów lepszych akustycznie - widziałem np. inwestycję wielorodzinną z pustakami kieszeniowymi (Porotherm AKU) zalewanymi zaprawą. Ponad 60 db izolacyjności akustycznej. Tak to można sobie mieszkać...

aneta89
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2017, 20:50
Re: Grubość ścian w nowym bloku

autor: aneta89 » 08 mar 2021, 21:34

Odgrzebuję temat, czy Porotherm w wersji AKU (Porotherm 25/37.5 AKU
) zapewni odpowiednią izolację między mieszkaniami? Mieszka ktoś w takiej konstrukcji?


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów